WORD-y wznowiły protest. Częstochowski ośrodek odwołuje egzaminy


Egzaminatorzy WORD, po nieudanych rozmowach z Ministerstwem Infrastruktury, wznowili protesty. Zaplanowane na dziś egzaminy praktyczne zostały odwołane w całej Polsce – także w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie można przeczytać następujący komunikat:

Uprzejmie informujemy, że w związku z ogólnopolską akcją protestacyjną egzaminatorów, egzaminy praktyczne w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy zaplanowane do przeprowadzenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie w dniach 09.08.2022 r. (wtorek) oraz 10.08.2022 r. (środa) zostają odwołane. Zaplanowane w tym dniu egzaminy teoretyczne odbędą się zgodnie z planem. Opłaty za odwołane egzaminy praktyczne zachowują swoją ważność. W celu wyznaczenia nowego terminu egzaminu praktycznego, prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z Biurem Obsługi Klienta naszego Ośrodka. Za wszelkie utrudnienia i niedogodności powstałe z tego tytułu – serdecznie przepraszamy.

Pierwszy protest egzaminatorów miał miejsce w dniach 4-8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych w Polsce. Kilka dni temu Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców i Kierowców poinformowało o wznowieniu protestu, podkreślając, że środowisko egzaminatorów jest zawiedzione dotychczasowym sposobem prowadzenia rozmów z Ministerstwem Infrastruktury, którego szef – Rafał Weber – wbrew wcześniejszym ustaleniom, jednoznacznie zadeklarował, że „na chwilę obecną nie planuje zmiany polegającej na kwotowym podwyższaniu stawek wynagrodzenia egzaminatorów”.

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *