80-lecie OSP w Praszczykach i nowy samochód


GMINA PANKI

W niedzielę 4 września OSP Praszczyki w powiecie kłobuckim świętowało jubileusz 80-lecia powstania Ochotniczej Staży Pożarnej. W tym dniu jednostce przekazano oficjalnie nowy samochód.

Podziękowania przekazano na ręce osób, które wsparły działania strażaków na rzecz pozyskania nowego wozu ratowniczo-gaśniczego: wiceministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, posłowi Szymonowi Giżyńskiemu, prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach Tomaszowi Bednarkowi, wojewódzkiemu komendantowi PSP w Katowicach gen. Jackowi Kleszczewskiemu i radnemu gminy Krzepice Danielowi Pilarzowi.

Podczas uroczystości odznaczeniami uhonorowano zasłużonych strażaków. Na ręce prezesa Stanisława Kozaka dla wszystkich druhen i druhów spłynęły liczne życzenia i gratulacje. List od posła Szymona Giżyńskiego odczytała  dyrektor biura poselskiego Grażyna Matyszczak, od europoseł Jadwigi Wiśniewskiej – dyr. Szkoły Podstawowej w Pankach Renata Tomza. Senator Ryszard Majer w przemówieniu podkreślił wielkie odtarcie rządu polskiego na potrzeby strażaków i wspieranie ich w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu ratowniczego.

 

Na zdjęciu głównym przecięcia wstęgi dokonują dyrektor Grażyna Matyszczak i Urszula Giżyńska

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *