Sukcesy badmintonistów KRS TKKF „Hutnik”

9 czerwca w Kępnie XXXIII Mistrzostwach Polski Weteranów w Badmintonie nieliczna grupa zawodników KRS TKKF „Hutnik” zanotowała liczne sukcesy. Wszyscy przywieźli medale.

9 czerwca w Kępnie XXXIII Mistrzostwach Polski Weteranów w Badmintonie nieliczna grupa zawodników KRS TKKF „Hutnik” zanotowała liczne sukcesy. Wszyscy przywieźli medale. W kategorii najstarszej 70+ tytuł mistrzowski w deblu wywalczył 76-letni Jan Toczek w parze z L. Tukendorfem z Garwolina. Wywalczył też trzecie miejsce w singlu kategorii 65+. Wszyscy pozostali nasi zawodnicy uplasowali się w swoich kategoriach na miejscach trzecich z brązowymi medalami mistrzostw: Rafał Stolarczyk – gra pojedyncza kat. 35+; Jarosław Ociepa z Robertem Gładychem – gra podwójna kat. 40+; Małgorzata Woźniak z Danusią Forytą z Lublińca w grze podwójnej kobiet kat. 40+.
– Ostatnie tygodnie intensywnego treningu medalistów dały rezultaty, szczególnie brąz Rafała Stolarczyka, który od lat plasował się na czwartym miejscu w kraju w tej kategorii. Wyniki uzyskane można uważać za duży sukces ponieważ poszczególne kategorie były obsadzone utytułowanymi zawodnikami czołówki krajowej, a w turnieju uczestniczyła rekordowa ilość 165 zawodników, zawody trwały dwa dni – mówi prezes Maciej Żmudziński.
Najwytrwalszym uczestnikiem jest Jan Toczek – mistrzostwach weteranów brał udział 31 razy.