Doroczny koncert uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej


Koncert uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Filharmonii Częstochowskiej przyniósł wiele wzruszeń i emocji. Występy oklaskiwali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i zaproszeni goście. Listy gratulacyjne przesłali: wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński i wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Wiceminister Szymon Giżyński w swym liście, adresowanym na dyrektor Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia  w Częstochowie Jolantę Sosińską, podkreślił walory edukacyjne placówki. ,,Jasnogórska Szkoła Muzyczna to wzorcowa instytucja edukacyjna, która może pochwalić się najwyższą jakością kształcenia na kierunkach artystycznych – w specjalizacjach instrumentalistyki oraz wokalistyki. Jest to zasługa doświadczonej kadry nauczycielskiej oraz wybitnych muzyków, którzy na co dzień przekazują młodzieży tajniki wiedzy i sztuki muzycznej. Talenty tu – w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej – wykuwane, będą w przyszłości godnie reprezentować Polską kulturę w salach koncertowych całego świata, o czym jestem głęboko przekonany. Szczególnie warto podkreślić fakt, iż edukacja w Państwa szkole jest oparta o najtwardszy fundament – formację młodego człowieka w duchu chrześcijańskim. Za realizację misji: edukacyjnej, kulturotwórczej oraz formacyjnej, czyli mówiąc wprost
– patriotycznej, chciałbym Państwu serdecznie podziękować. Cieszę się, że jako Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, możemy wspierać Państwa w tej misji, zaś moim osobistym zadaniem, jako Posła Ziemi Częstochowskiej, jest zawsze o potrzebie tego wsparcia pamiętać. Drodzy uczniowie! Pragnę pogratulować Wam zakończonego z sukcesami roku szkolnego 2022/2023. Jestem pewien, że ciężka praca jaką włożyliście w naukę, setki godzin poświęconych ćwiczeniom z instrumentami i głosem, zaowocują wspaniałymi sukcesami już w niedalekiej przyszłości, otwierając Wam drogę do kariery muzycznej w Polsce oraz na całym świecie. Rozpoczynające się wakacje wykorzystajcie w pełni, byście z jeszcze większą pasją wrócili jesienią do szlifowania talentów, które są waszym unikalnym i najwspanialszym darem.” – napisał wiceminister Szymon Giżyński.

Warto dodać, że dzięki staraniom Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła Szymona Giżyńskiego Jasnogórska Szkoła Muzyczna I i II Stopnia  w Częstochowie otrzymała 100 tysięcy dofinansowania na zakup instrumentów.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *