Rezerwy Rakowa podejmują beniaminka z Bytomia Odrzańskiego


W najbliższą sobotę, 20.kwietnia br. drużyna rezerw Mistrza Polski – Rakowa Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański w ramach 26.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Początek meczu o godzinie 12:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Wstęp wolny. Mecz “na żywo” pokaże Telewizja klubowa RakówTV na YouTube. Natomiast Tekstową relację LIVE przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska na Facebook-u.

Sobotnie spotkanie będzie niezwykle ważne dla jednych i drugich, bowiem zarówno drugi zespół Rakowa Częstochowa jak drużyna z Bytomia Odrzańskiego walczą o zachowanie ligowego bytu.

Podopieczni Przemysława Oziębały na dziewięć kolejek przed zakończeniem sezonu – z dorobkiem 22.punktów zajmują w tabeli, przedostatnią – siedemnastą lokatę. Z kolei drużyna Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański ma na swoim koncie 27 “oczek” i plasuje się na dwunastej lokacie.

Zespół prowadzony przez Macieja Góreckiego występując w “delegacji” zdobył łącznie osiem punktów. Na ten dorobek złożyło się jedno zwycięstwo, pięć remisów i aż pięć porażek.

W ostatniej serii gier rozegranej przed tygodniem – Raków II Częstochowa bezbramkowo zremisował na wyjeździe z LKS Goczałkowice – Zdrój. Natomiast  Natomiast Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański przed własną publicznością podzieliła się punktami z GKS Pniówkiem 74′ Pawłowice Śląskie. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W pierwszym meczu rozegranym w rundzie jesiennej obecnego sezonu w dziewiątej kolejce (24.09.2023 roku)  w Bytomiu Odrzańskim – Odra Skrzynie Zając pokonała drugi zespół Rakowa Częstochowa, 2:1. Dubletem w tym meczu dla gospodarzy popisał się Przemysław Siudak (14′, 42′). Natomiast honorowe trafienie dla drugiego zespołu Rakowa Częstochowa uzyskał w 79.minucie z rzutu karnego, Mateusz Głowiński.

Co ciekawe cała drużyna Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański oglądała z wysokości trybun piątkowe (19.kwietnia br.) spotkanie 29.Kolejki spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa uległ zabrzańskiemu Górnikowi, 0:1.

Arbitrem spotkania Rakowa II Częstochowa z Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański będzie Piotr Marcinkowski z Targówka.

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKP Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *