PIŁKA NOŻNA. Pierwszy transfer do Rakowa Częstochowa


14 czerwca br. nowym zawodnikiem występującego w rozgrywkach Nice 1. Ligi został 23-letni skrzydłowy Patryk Kun.

Zawodnik ten przechodzi do częstochowskiego Rakowa na zasadzie transferu definitywnego. Nowy nabytek podpisał trzyletni kontrakt.
Patryk Kun swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Koszałku Opałku Węgorzewo. Następnie występował jeszcze w Vęgorii Węgorzewo, Stomilu Olsztyn i Rozwoju Katowice. 23-latek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Arce Gdynia, z którą zdobył Superpuchar Polski. W Lotto Ekstraklasie Patryk Kun rozegrał 28 spotkań (18 rozpoczynał od pierwszej minuty) i zdobył dwa gole. Do tego należy dodać dwa spotkania w eliminacjach Ligi Europy UEFA, wcześniej wspomniany pojedynek w Superpucharze Polski, a także dwie konfrontacje w krajowym Pucharze.
Ponadto włodarze Rakowa Częstochowa poinformowali o odejściu Jakuba Łabojki, który podpisał trzyletni kontrakt z występującym w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy – Śląskiem Wrocław. Natomiast wypożyczony w poprzednim sezonie z Piasta Gliwice Igor Sapała został na zasadzie transferu definitywnego zawodnikiem częstochowskiego Rakowa. Zawodnik ten związał się trzyletnią umową.

Fot. Rakow.pl
Patryk Kun z prezesem Rakowa

Przemysław Pindor

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *