Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej pierwsza w powiecie częstochowskim


Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej w rankingu bibliotek województwa śląskiego, po raz kolejny z rzędu została nagrodzona prestiżowym pierwszym miejscem wśród bibliotek z 16 gmin powiatu częstochowskiego.

.

W środę, 24 kwietnia 2024 roku w gmachu głównym Biblioteki Śląskim w Katowicach odbyła się Doroczna Konferencja Dyrektorów Samorządowych Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego.
Otwarcia konferencji dokonał dr Artur Madaliński, dyrektor Biblioteki Śląskiej oraz Agnieszka Skwara – kierownik Działu Instrukcyjno- Metodycznego Biblioteki Śląskiej. Następnie został przedstawiony potencjał kameralnych wydawnictw: „Tatarak”, „Wytwórnia” i „Widnokrąg”. Stan i działalność samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego w roku 2023 przedstawionych w świetle danych statystycznych i sprawozdań opisowych przedstawiła Agnieszka Skwara. Narada miała na celu wymianę doświadczeń oraz analizę czytelnictwa w poszczególnych jednostkach. Jak zwykle było miło i inspirująco.
Poziom usług świadczonych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poczesnej wraz z filiami został doceniony i po raz kolejny z rzędu nagrodzony prestiżowym pierwszym miejscem wśród bibliotek z 16 gmin powiatu częstochowskiego. Docenienie w rankingu bibliotek województwa śląskiego nie byłoby możliwe bez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej oraz bez wsparcia naszych Czytelników, którzy wypożyczają książki coraz chętniej. Jak się okazuje – nie tylko w gminie Poczesna. Warto tu przypomnieć raport upubliczniony przez Bibliotekę Narodową, według którego już 42% Polaków czyta co najmniej jedną książkę rocznie.
Jak mówił Cyceron – książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli. Pamiętajmy o tym i wspierajmy czytelnictwo, które nie tylko ubogaca naszą mowę, ale również kształtuje wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz rozwija zdolności analitycznego myślenia.
Iwona Skorupa
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *