Dawid Szwarga nowym trenerem Rakowa Częstochowa!


W środę, 26.kwietnia br. na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się w sali konferencyjnej w budynku klubowym przy ulicy Limanowskiego 83 – z udziałem Prezesa zarządu, Pana Piotra Obidzińskiego, Właściciela Rakowa Częstochowa – Michała Świerczewskiego oraz Prezesa rady nadzorczej – Pana Wojciecha Cygana – ujawniono, że Trenerem Rakowa Częstochowa od sezonu 2023/2024 będzie dotychczasowy asystent odchodzącego Marka Papszuna, Dawid Szwarga.

Nominacja zaledwie32-letniego Dawida Szwargi na funkcję pierwszego szkoleniowca “Czerwono – niebieskich” począwszy od sezonu 2023/2024 oznacza, że w klubie z ulicy Limanowskiego 83 nie będzie rewolucji. Do samego początku środowej konferencji prasowej, kto obejmie stery w Rakowie od nowego sezonu była ta wiadomość utrzymywana w ścisłej tajemnicy. 

Zaledwie 32-letni Dawid Szwarga w klubie pracuje już od lata 2021 roku. Na razie jest asystentem obecnego trenera Rakowa Częstochowa, Marka Papszuna, ale od nowej kampanii rozgrywek, czyli od sezonu 2023/2024 zajmie miejsce pierwszego szkoleniowca “Czerwono – niebieskich” . Jego umowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2023 roku do 30 czerwca 2025 roku. Ma zawierać opcję przedłużenia (ze strony klubu) o dwa lata.

Zaledwie 32-letni Dawid Szwarga jako zawodnik występował na pozycji środkowego obrońcy. Jest wychowankiem MOSiR-U Jastrzębie – Zdrój. Jako zawodnik występował w takich klubach jak: Odra Wodzisław Śląski, GKS Jastrzębie – Zdrój, Pniówek Pawłowice Śląskie, Szczakowianka Jaworzno, Nadwiślan GóraSkra Częstochowa, Unia Dąbrowa Górnicza czy też Płomień Połomia. Ostatnim klubem nowego szkoleniowca Rakowa Częstochowa była drużyna Victorii 1918 Jaworzno. W tej drużynie występował w sezonie 2020/2021.

Siedem lat, to jest liczba, która łączy Marka Papszuna z nowym trenerem. Właśnie te siedem lat temu poznałem osobę, która trafiła do mojego notesu jako ktoś, kto wydawał mi się na tamten moment bardzo ciekawy i z kim w przyszłości chciałbym współpracować. Nowy trener jest osobą, która posiada bardzo wysoki poziom intelektualny, merytorykę na wysokim poziomie, czyli wiedzę typową piłkarską, pasję oraz inne cechy charakteru, które moim zdaniem predysponują go, aby być bardzo dobrym trenerempowiedział na konferencji prasowej, właściciel Rakowa Częstochowa, Michał Świerczewski. 

Bardzo dziękuję Michałowi Świerczewskiemu za zaufanie, za to, że będę mógł podjąć się wyzwania bycia pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa w nowym sezonie i łączenia grania w europejskich pucharach i Ekstraklasie. Trenerowi Markowi Papszunowi jeszcze nie dziękuję, bo zaraz po wyjściu z konferencji mamy pracę do dokończeniapodsumował nowy trener “Czerwono – niebieskich”,  Dawid Szwarga.

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Przemysław Pindor 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *