LIST DO GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ Niebezpieczna droga do szkoły. Potrzeba budowy nowej szkoły na Parkitce


Od Czytelnika otrzymaliśmy list ze zdjęciami obrazującymi niebezpieczne miejsce, które jest potencjalnym źródłem zagrożenia dla dzieci. Otwarty dla przechodniów teren-gruzowisko może stać się zachętą do wejścia i wówczas o wypadek nie trudno. Druga kwestia, to brak szkoły na Parkitce, która zabezpieczyłaby potrzeby mieszkańców zasiedlających mnożące się jak grzyby po deszczu kolejne bloki mieszkalne. Najwyższy czas na poprawienie tej sytuacji.

Dzień dobry,
w załączeniu przesyłam zdjęcia jak wygląda dojście ulicą Łódzką do SP38 – jedynej Szkoły Podstawowej dla dzielnicy Parkitka – komentarz chyba zbędny. Póki co nikogo to nie interesuje – do momentu aż coś na kogoś spadnie albo jakieś dziecko tam wejdzie i zrobi sobie krzywdę. 
Przy okazji zwracam uwagę, że budynek SP38 przy ul. Sikorskiego jest jednym z najstarszych w mieście a od momentu powstania niewiele się zmienił – do dzisiaj nie ma np. sali gimnastycznej, która spełniałaby standardy jakiegokolwiek sportu.
Deweloperzy za zgodą miasta planują zabudować budynkami wielorodzinnymi wszystkie niezabudowne działki w dzielnicy, zaczynając od Okulickiego/Łódzkiej/Mościckiego a kończąc na Małopolskiej/Traugutta i dalej…. Docelowo (nie licząc tych setek, które już powstały) powstaną kolejne setki (jak nie tysiące) nowych mieszkań….. Jak tam mieszkać?
Nikt nie mówi w naszym mieście nt. potrzeby rozbudowy czy budowy nowej szkoły dla Parkitki, nikogo nie interesuje jak ludziom będzie się tam mieszkać, nie ma w planach nic, żadnych terenów zielonych, boisk, szkół, przedszkoli, dróg, parkingów…. Porównajmy ile np. szkół (w tym z basenami) jest na osiedlu Północ.
Deweloperzy kończą zainteresowanie budynkiem w momencie jego oddania do użytkowania i mają gdzieś, co dalej będzie się tam działo….
Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany, ale jako wieloletni mieszkaniec Parkitki jestem przerażony brakiem jakiejkolwiek refleksji i reakcji miasta na plany Deweloperów. Wydawane są kolejne pozwolenia na budowę, a miasto sprzedaje im nawet działki będące jego własnością
,ludzie protestują ale są bezradni… Wszystkie konsultacje to jedna wielka ściema, ich wynik jest z góry ustalony.” – pisze nasz Czytelnik.
Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za monit. Wysyłamy zapytania do magistratu.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *