Podział punktów w Zabrzu

W piątkowym (17.maja br.) spotkaniu przedostatniej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy – Górnik Zabrze zremisował przed własną publicznością (1:1) z beniaminkiem – Puszczą Niepołomice.

Gola dla drużyny prowadzonej przez Jana Urbana zdobył w 36.minucie, zdobył 21-krotny Reprezentant Słowacji – Adrián Kaprálik. Natomiast wyrównujące trafienie niepołomiczanie uzyskali w 73.minucie, kiedy to Daniela Bielicę zdołał pokonać wychowanek Hejnału Krzyszkowice – Jakub Bartosz. Zawodnik ten zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry.

W obydwu drużynach wystąpili byli zawodnicy częstochowskiego Rakowa. W ekipie gospodarzy do 88.minuty na boisku przebywał Sebastian Musiolik. Natomiast w zespole całą pierwszą połowę rozegrał Łukasz Sołowiej.

Po tym spotkaniu Górnik Zabrze ma na swoim koncie 53.punkty, natomiast Puszcza Niepołomice, 37 “oczek”. Obydwie drużyny w tym sezonie walczą o zgoła odmienne cele. Zabrzanie cały czas mają szansę zająć miejsce na podium, natomiast drużyna z Małopolski ma duże szanse jako jedyny z beniaminków – zachować ligowy byt.

W następną sobotę, 25.maja br. zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin, natomiast Puszcza Niepołomice na Stadionie Cracovii będzie podejmowała Piasta Gliwice. Wszystkie spotkania tej serii gier rozpoczną się o godzinie 17:30.

17.05.2024, g.20:30: Zabrze (Arena Zabrze):

KS Górnik Zabrze – MKS Puszcza Niepołomice 1:1, (1:0),