Spod siatki / AZS i Silesia z kolejnymi zwycięstwami. Zła passa Częstochowianki

Informowaliśmy już o piątej z rzędu wygranej Exact Systems Norwida Częstochowa z BAS-em Białystok 3:0 na parkietach męskiej Tauron 1. Ligi. Z kolei w sobotę (26 listopada) miały miejsce pojedynki z udziałem innych siatkarskich drużyn z naszego miasta.

Ponownie udanie zaprezentowali się gracze Eco-Team AZS-u Stoelzle. Zawodnicy pod wodzą Wojciecha Pudo zmierzyli się na wyjeździe z IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w ramach 9. kolejki 3. grupy 2. Ligi. W pierwszym secie częstochowianie bezproblemowo poradzili sobie z rywalami, wygrywając 25:19. W drugim również górą byli przyjezdni, ale zwycięstwo przyszło im w trudniejszych warunkach. Wskazywał na to końcowy wynik partii, 25:23 dla AZS-u. Takim samym rezultatem zakończyła się trzecia odsłona, lecz tym razem na korzyść gospodarzy. Dało to gościom wyraźny sygnał do kontrataku, który okazał się skuteczny. „Biało-Zieloni” wygrali czwarty set 25:23, zaś całe starcie 3:1. Obecnie „Akademicy” plasują się na trzecim miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 22 punktów, a więc tyle samo co pierwszy WKS Wieluń i druga ZAKSA Strzelce Opolskie.

IM Faurecia Volley Jelcz-LaskowiceEco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 1:3 (19:25, 23:25, 25:23, 23:25)

Ligowe punkty wywalczyły także siatkarki KS Silesii Częstochowa. W minioną sobotę podopieczne Urszuli Jędrys-Szynkiel podejmowały ekipę Volley Świdnica. W premierowej odsłonie gospodynie tryumfowały gładko 25:17. W kolejnych dwóch lepsza była drużyna gości, ogrywając częstochowianki wpierw, po bardzo zaciętej końcówce, 27:25, a później, wysoko, 25:18. Nie zdemobilizowało to siatkarek Silesii. Doprowadziły one do tie-breaka, wygrywając czwartą partię 25:18. W ostatnim secie spotkania miejscowe rozbiły wręcz przeciwniczki 15:7. Aktualnie  zespół z Częstochowy piastuje funkcję wicelidera w 3. gr. 2. Ligi kobiet.

KS Silesia CzęstochowaMKS Volley Świdnica 3:2 (25:17, 25:27, 18:25, 25:18, 15:7)

Powodów do radości częstochowskim kibicom znów nie dały za to zawodniczki KS Sorella Częstochowianki. 26 listopada grały na obcym terenie w Krośnie z tamtejszymi Karpatami. Niestety przyjezdne nie zdołały urwać choćby seta. Najlepiej spisały się w partii otwarcia, w której zdobyły łącznie 15 punktów. W następnych dwóch Częstochowianka uległa odpowiednio 7:25 i 12:25. Po dziewięciu kolejkach „Czanka” znajduje się na odległej dwunastej lokacie zaplecza kobiecej Tauron Ligi.

Karpaty Krosno Glass-Karpacka Państwowa Uczelnia w KrośnieKS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:15, 25:7, 25:12)