Spod siatki / AZS i Silesia na zwycięskich ścieżkach. Ponowna przegrana Częstochowianki

W sobotę (25 lutego) miały miejsce kolejne pojedynki z udziałem drużyn z naszego miasta na ligowych siatkarskich parkietach. Mecz u siebie rozegrała Sorella Częstochowianka. Z kolei na wyjeździe rywalizowały Eco-Team AZS Stoelzle oraz KS Silesia.

Zespół Częstochowianki znów niestety przegrał, nie mając na swoim koncie choćby jednego wygranego seta, lecz tym razem pozostawił po sobie więcej serca na boisku. Siatkarki pod wodzą Aliny Krzyczmonik starały się postawić wysoką poprzeczkę ekipie Trans-Ann Płomień Sosnowiec, którą podejmowały. Świadczyły o tym końcowe rezultaty poszczególnych partii. W pierwszej gospodynie uległy swoim rywalkom różnicą czterech punktów (21:25). W drugiej Płomień ograł „Czankę” 25:19. Z kolei w secie nr trzy miejscowe znowu podjęły walkę z wyżej notowaną drużyną. Zostały jednak ostatecznie pokonane przez przyjezdne 25:21, tak jak w inauguracyjnej odsłonie. Po tym spotkaniu częstochowianki spadły na ostatnie, czternaste miejsce w tabeli 1. Ligi.

KS Sorella Częstochowianka CzęstochowaTrans-Ann Płomień Sosnowiec 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)

Świetnie za to sobie radzi inna kobieca drużyna z Częstochowy, tyle że w 3. grupie rozgrywek drugoligowych. KS Silesia, bo o niej mowa, w sobotni wieczór grała w Łaziskach Górnych z tamtejszą Polonią. Drużyna gości nie miała większych problemów w osiągnięciu zwycięstwa. Set pierwszy zakończył się wynikiem 25:21 na rzecz częstochowianek, podobnie zresztą jak i trzeci. W drugim z kolei podopieczne Urszuli Jędrys-Szynkiel pozwoliły oponentkom na wywalczenie w sumie 22 punktów. Za sprawą tego tryumfu KS Silesia Częstochowa umocniła się na lokacie wicelidera tabeli.

KS Polonia Łaziska GórneKS Silesia Częstochowa 0:3 (21:25, 22:25, 21:25)

Dobrą passę ma za sobą także Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. „Biało-Zieloni” w ramach 18. kolejki 3. gr. 2. Ligi mierzyli się na obcym terenie w Rudzińcu, gdzie za przeciwnika mieli miejscowy KS. Zespół prowadzony przez Wojciecha Pudo w przyzwoitym stylu zwyciężył bez straty seta, choć rywal momentami stawiał twarde warunki. W premierowej odsłonie szalę wygranej „Akademicy” przechylili dopiero po zaciętej końcówce (25:23). W drugiej części potyczki goście  tryumfowali już większą przewagą (25:19). W trzeciej partii zaś byliśmy świadkami gry na przewagi. Koniec końców lepiej z niej wyszli częstochowianie, pokonując zawodników z Rudzińca 27:25. Następne trzy meczowe „oczka” pomogły AZS-owi utrzymać się na drugiej pozycji w tabeli.

KS RudziniecEco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (23:25, 19:25, 25:27)