Status quo utrzymany!

W drugim niedzielnym (05.03.2023) spotkaniu 23.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, lider rozgrywek- Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe szczecińską Pogoń, 2:0! Gole dla podopiecznych Marka Papszuna w tym spotkaniu zdobywali: Władysław Koczerchin (39′) oraz Jean Carlos Silva Rocha (53′). Dzięki temu zwycięstwu częstochowianie nadal mają dziewięć punktów przewagi nad wiceliderem, Legią Warszawa!

W pierwszej połowie spotkania, które było rozgrywane niemalże przy komplecie publiczności niewiele się działo aż do 39.minuty, kiedy to na prowadzenie wyszli częstochowianie. Idealne podanie Bena Ledermana wykorzystał Władysław Koczerchin, który strzałem w samo okienko bramki pokonał Dante Stipicę! Do przerwy podopieczni Marka Papszuna schodzili więc przy wyniku 1:0.

W drugiej odsłonie na boisku działo się już zdecydowanie więcej aniżeli w premierowej odsłonie. Gospodarze, którzy gonili wynik musieli odważniej zaatakować bramkę Vladana Kovacevicia. W 50.minucie na bramkę Rakowa uderzał Pontus Skule Erik Almqvist, jednak piłkę zmierzającą w samo okienko fantastycznie wybronił golkiper Rakowa!

Po 180.sekundach częstochowianie podwyższyli prowadzenie. Po zgraniu piłki przez Vladisłavsa Gutkovskisa do Jeana Carlosa Silvy Rochy, ten drugi zawodnik uderzył mocno z “podbicia”piłka po strzale…byłego zawodnika szczecińskiej Pogoni wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez wychowanka NK Dalmatinac Split! Dla piłkarza, który w przeszłości był szkolony m.in w juniorskich drużynach Realu Madryt CF było to trzecie z rzędu trafienie w barwach Rakowa!

Po stracie już dwóch goli przez gospodarzy “Portowcy” jeszcze próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale do samego końca spotkania ta sztuka im się nie udała i tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin w hicie 23.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.  Częstochowianie odnieśli siódme ligowe, wyjazdowe zwycięstwo, natomias piłkarze Pogoni ponieśli trzecią w tym sezonie porażkę grając przed własną publicznością.

Tym samym częstochowianie do Częstochowy wracają z trzema punktami, których na swoim koncie mają już 55 i o dziewięć “oczek” wyprzedzają drugą w tabeli, warszawską Legię.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Marka Papszuna rozegra już w najbliższy piątek, 10.marca br. O godzinie 20:30 “Czerwono – niebiescy” będą podejmowali przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Drużyna ze Stolicy Dolnego Śląska z dorobkiem 28.punktów plasuje się w tabeli na jedenastym miejscu. Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal + Sport i Canal + Sport 3 w ramach tzw. “Superpiątku”. Początek przedmeczowego studia od godziny 20:00.

Bilety na ten mecz można zakupić zarówno poprzez Sklep Rakowa Częstochowa w Galerii Jurajskiej, FanStore Stadion przy Limanowskiego 83, poprzez stronę bilety.rakow.com oraz w Sklepie “Medalik” mieszczącym się alei Kościuszki 18/20 oraz przy ulicy Limanowskiego 83.

05.03.2023, g.15:00: Szczecin (Stadion im.Floriana Krygiera):

MKS Pogoń Szczecin – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Koczerchin 39′

0:2: Jean Carlos Silva Rocha 53′

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Triandafilopulos 45+2′ (faul) – Gutkovskis 65′ (faul), Papanikoláou 80′ (faul). Widzów: 19 083.

MKS Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 28.Rolf Linus Wahlqvist Egnell, 13.Konstandinos „Kostas” Triandafilopulos, 23.Benedikt Zech, 32.Leonárdo Páblo Koútris (67′ 4.Leonardo Borges Da Silva „Léo Borges”), 15.Marcel Wędrychowski (68′ 73.Adrian Przyborek), 8.Damian Dąbrowski, 7.Rafał Kurzawa (59′ 22.Wahan Wartani Biczachczian), 10.Luka Zahović (59′ 27.Sebastian Kowalczyk), 11.Kamil Grosicki, 9.Pontus Skule Erik Almqvist (86′ 20.Alexander Gorgon). Trener: Jens Gustafsson.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 4.Efstrátios Svárnas (80′ 2.Tomáš Petrášek), 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 8.Ben Lederman (71′ 77.Marcin Cebula), 66.Ioánnis Giánnis Papanikoláou, 30.Władysław Koczerchin (63′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 11.Ivi López (46′ 17.Mateusz Wdowiak), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 21.Vladislavs Gutkovskis (71′ 9.Sebastian Musiolik). Trener: Marek Papszun.