Musiolik “załatwił” Raków !

Jeszcze urzędujący Mistrz Polski – Raków Częstochowa przegrał w piątkowy wieczór (19.kwietnia br.) przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze, 0:1 w spotkaniu 29.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania…były piłkarz “Czerwono – niebieskich”, Sebastian Musiolik. Dla podopiecznych Dawida Szwargi była to pierwsza porażka odniesiona w tym sezonie przed własną publicznością!

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu goście stworzyli sobie już w 11.minucie, jednak atak Lawrence’a Ennaliego skutecznie powstrzymał debiutujący w bramce Rakowa Częstochowa, 37-letni Dušan Kuciak. Zawodnik ten na zasadzie transferu medycznego został sprowadzony pod Jasną Górę dzień przed ligowym starciem z Górnikiem Zabrze i…od razu “wskoczył” do pierwszej jedenastki ciągle jeszcze aktualnych Mistrzów Polski. Wychowanek MŠK Žiliny podpisał kontrakt tylko do zakończenia obecnego sezonu.

Podopieczni Dawida Szwargi bliscy objęcia prowadzenia byli w 26.minucie, ale po strzale Strátosa Svárnasa piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Daniela Bielicę. Premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania nie wiele się działo. Dwie stuprocentowa okazje do zdobycia gola miał Ante Crnac. W pierwszej sytuacji nieznacznie spudłował, natomiast przy drugiej skutecznie interweniował wychowanek Zaborza Zabrze.

Od 58. minuty gospodarze musieli sobie zacząć radzić w osłabieniu. Przy próbie uderzenia Giánnisa Papanikoláou- Grek trafił nogą w twarz Szymona Czyża. Zawodnik Rakowa otrzymał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu i musiał opuścić boisko.

Gdy wydawało się, że piątkowe starcie Rakowa Częstochowa z zabrzańskim Górnikiem zakończy się bezbramkowym remisem to decydujący cios o dalszych losach rywalizacji zadali goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Erika Janžy najwyżej do piłki wyskoczył…były zawodnik Rakowa Częstochowa – Sebastian Musiolik, który strzałem głową w długi róg pokonał słowackiego golkipera.

Kilka minut później – arbiter główny Pan Tomasz Musiał z Krakowa zakończył to spotkanie. W drużynie gości do 60.minuty na boisko przebywał wypożyczony do końca obecnego sezonu z częstochowskiego Rakowa, Szymon Czyż. W zespole Górnika Zabrze na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na placu gry zameldował się…były piłkarz “Czerwono – niebieskich”, Sebastian Musiolik.

Tym samym Raków Częstochowa przegrał w piątek, 19.kwietnia br. przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze, 0:1 w meczu, którego stawką były punkty 29.serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy. Częstochowianie po tym spotkaniu mają na swoim koncie 46.punktów.

Kolejne ligowe spotkanie zespół pod wodzą Dawida Szwargi rozegra w sobotę, 26.kwietnia br. O godzinie 20:00 Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie przy Alei Marszałka Piłsudskiego 138. Mecz “na żywo” od godziny 19:40 pokaże Canal + Sport 3. Spotkanie będzie dostępne również w internetowej usłudze Canal + online.

19.04.2024, g.20:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KS Górnik Zabrze 0:1, (0:0),

0:1: Musiolik 90+2′

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków). Żółte kartki: Rodin 36′ (faul), Papanikoláou 52′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą kartkę): Papanikoláou 58′ (faul). Widzów: 5198.

RKS Raków Częstochowa: 12.Dušan Kuciak – 25.Bogdan Racovitan, 88.Matej Rodin (46′ 26.Erick Ouma Otieno), 4.Strátos Svárnas, 7.Fran Tudor, 8.Ben Lederman (62′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 66.Giánnis Papanikoláou, 11.Jihn Yeboah Zamora (63′ 23.Péter Baráth), 30.Władysław Koczerchin (75′ 27.Bartosz Nowak), 20.Jean Carlos SIlva Rocha, 19.Ante Crnac (90+3′ 77.Marcin Cebula).

Rezerwowi: 89.Kacper Bieszczad – 15.Adnan Kovačević, 17.Jakub Myszor, 21.Dawid Drachal.

Trener: Dawid Szwarga.

KS Górnik Zabrze: 1.Daniel Bielica – 2.Boris Sekulić, 5.Kryspin Szcześniak, 26.Rafał Janicki, 64.Erik Janža (kpt), 17.Kamil Lukoszek (75′ 9.Sebastian Musiolik), 8.Daniel Pacheco Lobato, 6.Damian Rasak, 55.Szymon Czyż (60′ 21.Piotr Krawczyk), 11.Lawrence Ennali (88′ 41.Sōichirō Kōzuki), 7.Adrián Kaprálik (88′ 16.Paweł Olkowski).

Rezerwowi: 32.Michał Szromnik – 13.Konstandinos „Kostas” Triandafilopulos, 19.Norbert Barczak, 23.Filipe Guterres Nascimento, 25.Michal Sipľak.

Trener: Jan Urban,