,,Mstowska Noc Świętojańska”


Tegoroczna ,,Mstowska Noc Świętojańska” przebiegła niezwykle atrakcyjnie. Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy, którzy tłumnie przybyli na imprezę. Gospodarze, z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele, przygotowali moc atrakcji, stąd zabawa była przednia.

Sobota 17 czerwca 2023 r. na stadionie LKS „Warta” w Mstowie upłynęła pod znakiem wspólnej, radosnej zabawy. Zapoczątkował ją występ nieocenionego Zespołu Śpiewaczego „Mstowianki”. Panie w swoim repertuarze zaprezentowały m.in. nowy utwór, opowiadający o Mstowie. Potem scenę muzycznie wypełnił zespół Fuzz’Ya, ładując widownię dobrym rockiem i energią.

Noc-Swietojanska_11  Noc-Swietojanska_17

Na mstowskiej arenie zabrzmiała także muzyka góralska. Kapela „BESKID” rozgrzała publiczność nie tylko skocznymi piosenkami, ale także opowieściami w klasycznym góralskim stylu. Z kolei gwiazda wieczoru, zespół „DEFIS” – polska grupa disco polo, mająca w swoim dorobku takie przeboje jak: „Jeszcze raz”, „Jeden taniec jedna noc”, „Musisz się starać” – rozkołysała widzów i i pobudziła do pląsów.  Z wielką przychylnością spotkała się otwarta postawa wokalisty zespołu, który żywiołowo prowadził dialog z publicznością i obdarowywał ją płytami. Oprócz tego okazał szacunek fanom, wychodząc do nich przed scenę do barierek, robiąc zdjęcia i rozdając autografy.

Noc-Swietojanska_22  Noc-Swietojanska_29

Nostalgicznym akcentem był występ 7-osobowego zespołu, który przypomniał znane wszystkim przeboje Krzysztofa Krawczyka. Na wspomnienie o tej znakomitej postaci ponownie publiczność rozśpiewała się i roztańczyła. Imprezę – muzycznie – zakończyła dyskoteka pod gołym niebem, którą tradycyjnie poprowadził DJ Maciek.

Noc-Swietojanska_39  Noc-Swietojanska_46

Oprócz tego organizatorzy przygotowali przebogatą ofertę gastronomiczną oraz liczne  atrakcje dla dzieci  – dmuchańce, kule wodne czy stragany z zabawkami. Jak to na nocy świętojańskiej nie mogło zabraknąć tradycyjnego wicia wianków. Tym zajęły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki” oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Mstowie. Młodzież (pod opieką Pani Justyny Klimczak) przybyła licznie i ochoczo zabrała się do pracy. I było także obrzędowe ognisko – które rozpalili mstowscy strażacy. Imponujący stos zapłonął zaraz po zmroku. oczywiście strażacy czujnie czuwali nad bezpieczeństwem, stojąc w pogotowiu. Zaprezentował się także mistrz Polski – zespół Raków Częstochowa. Mistrzowski puchar stał się obiektem podziwu i marzeń dla młodych piłkarzy.
Imprezę dopełnił pokaz laserów. Ta współczesna forma sztuki wizualnej, wzbogacona muzyką dostarczyła wielu wrażeń.

Noc-Swietojanska_34  Noc-Swietojanska_14

Zdjęcia: Artur Śpiewak, Adam Równiak

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *