OPATÓW / Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze


10 maja 2021 r. Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  podpisali Porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

 

Zadaniem Gminy będzie pomoc swoim mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W ramach Porozumienia do zadań gminy należy będzie m.in: udzielanie informacji o Programie Czyste Powietrze, wsparcie mieszkańców w zakresie przygotowywania wniosków o dofinansowanie, przekazywanie do WFOŚiGW wniosków o dofinansowanie, składanych przez Wnioskodawców w gminie, pomoc Wnioskodawcom przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

 

 

Fot. UG

Porozumienie podpisali: wójt gminy Bogdan Sośniak  i prezes WFOŚiGW Tomasz Bednarek

 

 

  • Kolumnę dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  • Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.
Podziel się:

1 komentarz

  • brawo Opatów! Im bliżej mieszkańca będzie program tym większe pradopodobieństwo, że więcej osób skorzysta z programu i wymieni kopciuchy. A przecież o to w tym wszystkim chodzi – o wspólne dobro czyste powietrze. Ja już wymieniłem kopciucha na ekologiczny i co najważniejsze totalnie bezobsługowy kocioł MINI MATIC od Kostrzewy. polecam!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *