Zabiegani po raz drugi

II Bieg Częstochowski

Za nami druga już edycja Biegu Częstochowskiego. Licząca 10 km trasa była nader trudna dla uczestników. Wśród nich nie brakowało zarówno mieszkańców Częstochowy i okolicznych miejscowości, jak i biegaczy z jak najdalszych zakątków świata. W kategorii mężczyzn najlepiej spisali się biegacze z Ukrainy, którzy już od pierwszych metrów nadawali wysokie tempo. Ukraińcy zajęli pierwsze cztery pozycje. Na piątym miejscu sklasyfikowano Piotra Magierę z Myszkowa. Najlepszy częstochowianin – Marek Ociepa był dziesiąty.

Wśród pań Niepokonana była Justyna Bąk z Biłgoraja. Drugie miejsce wywalczyła Ewa Brych-Pająk z Częstochowy. Inna częstochowianka Mariola Konowalska zajęła czwarta pozycję.

Drugi Bieg Częstochowski – tryumfatorzy:

Mężczyźni: 1. Igor Olefirenko (Ukraina) 0:30:41, 2. Taras Salo (Ukraina), 3. Jurij Rusyuk (Ukraina), 4. Oleksander Holovnytskij (Ukraina), 5. Piotr Magiera (Myszków)… 10. Marek Ociepa (Częstochowa).

Kobiety: 1. Justyna Bąk (Biłgoraj) 0:35:44, 2. Ewa Brych-Pająk (Częstochowa), 3. Karolina Rakieć (Kalisz), 4. Mariola Konowalska (Częstochowa), 5. Anna Balbus (Bytom).