70 interwencji strażaków w weekend majowy


Miniony weekend majowy był pracowitym czasem dla częstochowskich strażaków. Mimo, iż znacząco zmalała już ilość pożarów suchych traw, których od początku roku odnotowaliśmy ponad 800 to pierwsze pięć dni maja przyniosły aż 70 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Z liczby tej 28 zdarzeń to pożary w tym 18 pożarów suchych traw i nieużytków rolniczych. Ponadto strażacy interweniowali przy 35 miejscowych zagrożeniach oraz 7 alarmach fałszywych. Najpoważniejszymi interwencjami powstałymi podczas długiego weekendu były:

– w dniu 02 .05.2019r. wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla w miejscowości Skrajnica w wyniku, którego zginął motocyklista.
– w dniu 02 .05.2019r. pożar budynku (pustostan) o wymiarach 40m x 10 m x 12 m w miejscowości Konin przy ul. Parkowej,
– w dniu 04.05.2019r. “Wyciek gazu na stacji benzynowej” w miejscowości Częstochowa przy ul. Drogowców.

Łącznie w roku 2019 roku do dnia 7 maja strażacy interweniowali 2317 razy i jest to o 105 zdarzeń więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Ponadto tradycyjnie maj jest miesiącem, w którym na terenie całego kraju obchodzone są dni ochrony przeciwpożarowej. Stąd też rozpoczęły się już obchody częstochowskich strażaków.
Międzynarodowy Dzień Strażaka dokładnie przypada na dzień 4 maja w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana i wtedy też częstochowscy strażacy wzięli udział w uroczystym apelu jasnogórskim.
Natomiast w dniu 6 maja zgodnie z tradycją, arcybiskup Wacław Depo odprawił na terenie stalowni ISD Huty Częstochowa mszę z okazji Dnia Hutnika i Strażaka. Ponieważ św. Florian jest patronem zarówno hutników, jak i strażaków.
Uroczyste obchody tego święta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zaplanowano na dzień 16 maja 2019 roku.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *