Wieczór z Księdzem


Ks. Jan Twardowski – kochany zarówno przez sceptyków jak i ludzi wiary, uwielbiany przez młodzież. To jego wierszy słuchali ci, którzy przyszli 16. lutego na Wieczór Poezji do Teatru im. Adama Mickiewicza

– Warto powracać do poezji księdza Twardowskiego – powiedział tuż przed występem artystów Marek Ślosarski, wicedyrektor Teatru. Wie o tym każdy, kto choć trochę interesuje się liryką. Wiersze ks. Twardowskiego są proste, a jakże przemawiające do odbiorcy. Dosadne, celne, oszałamiają sposobem postrzegania trudnych spraw, pełne paradoksalnych obserwacji i zaskakujących wniosków.
I za nie kochają poetę wszyscy, a także za słowa bez patosu, za poczucie humoru i za to, że rozumie ludzkie słabości i zwątpienie.
Podczas wieczoru w Teatrze interpretacje liryki księdza Twardowskiego zaprezentowali częstochowscy aktorzy: Czesława Monczka i Adam Hutyra.
W oszczędnej scenografii i z muzyką w wykonaniu Bożeny i Piotra Łobozów
przybliżyli najpiękniejsze fragmenty twórczości zmarłego w styczniu poety.
“O wierze”, “Szukasz”, “Pytanie”, “Razem”, “O maluchach”, “O kazaniach”, “Naucz się dziwić” czy znane “Spieszmy się” dedykowane poetce Annie Kamieńskiej – te i wiele innych wierszy usłyszeli tego wieczoru wielbiciele ks. Twardowskiego.

AW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *