Teatr po Pracy wystąpił na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie!


Działający w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu Teatr Po Pracy uświetnił jubileusz 10-lecia powołania Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie.

 

 12 maja 2023 roku artyści zaprezentowali spektakl “Nie taki sam” przed zgromadzoną w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie publicznością. Okraszone muzyką na żywo widowisko poruszyło serca zgromadzonej widowni, która zgotowała lublinieckim artystom owacje na stojąco!

Autorski scenariusz spektaklu „Nie taki sam” Agnieszki Raj-Kubat oparty został na książce „Wautyzmwzięci” Ireneusza Czesława Gimińskiego, ojca dorosłego syna zmagającego się ze spektrum autyzmu. To bardzo wzruszający i osobisty spektakl, który powinien zobaczyć każdy, bez względu na wiek czy płeć. W rolę rodziców głównego bohatera wcielili się: autorka scenariusza i reżyser wydarzenia Agnieszka Raj- Kubat oraz grający ojca- Piotr Charczuk. Rolę chłopca ze spektrum autyzmu rewelacyjnie odegrał Dariusz Dyla. Spektakl to nie tylko wspaniała gra aktorska,  ale też cudowna muzyka i śpiew na żywo. Dziękujemy panu Rafałowi Dziwisowi, dyrektorowi Zespołu Poradni za zaproszenie lublinieckiego teatru.

A już wkrótce spektakl „Nie taki sam” będzie można zobaczyć ponownie w Lublińcu podczas Gali Twoje TAK ma Znaczenie, która odbędzie się 27 maja 2023. Bezpłatne wejściówki dostępne w MDK Lubliniec i przez zakładkę KUP BILET na stronie mdk.lubliniec.pl od 15.05.2023 roku od godziny 15:00.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *