Żużlowcy Włókniarza po raz pierwszy w tym roku pojeździli na swoim obiekcie


Okres zimowy praktycznie już za nami, a za oknami ostatnimi dniami coraz bardziej widoczna była pogodna wiosenna aura. To mogło oznaczać tylko jedno, że lada moment żużlowcy w końcu wyjadą na polskie tory. W trwającym tygodniu udało się potrenować m.in. w Częstochowie. Doszło do tego w czwartek (16 marca).

Na częstochowskim owalu kółka kręcili głównie krajowi zawodnicy Włókniarza na czele z Kacprem Woryną, a także Maksymem Drabikiem. Swoje umiejętności szlifowali też młodzieżowcy, jak choćby Franciszek Karczewski. Ponadto na torze nie zabrakło reprezentantów „Biało-Zielonych” w rozgrywkach Ekstraligi U24, Andrija Rozaliuka i Espena Soli, oraz wychowanka klubu spod Jasnej Góry, a obecnie jeźdźca Startu Gniezno, Huberta Łęgowika.

Przeprowadzenie pierwszych treningów na „Arenie zielona-energia.com” było z pewnością ważne w kwestii przygotowania się nie tylko do rozpoczęcia tegorocznej edycji PGE Ekstraligi, ale również przedsezonowych sparingów. Te bowiem często w dużej mierze sprawdzają dyspozycje speedway rajderów przed inauguracją ligowych rozgrywek. Najbliższy mecz kontrolny Włókniarz Częstochowa rozegra już w niedzielę (19 marca) w Rybniku z tamtejszym ROW-em. Początek starcia zaplanowano na godzinę 14.00.

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *