PODRÓŻ Z OPERETKĄ DO „KRAINY UŚMIECHU”


Już po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju zorganizował muzyczną „ucztę” dla wszystkich melomanów. W niedzielny wieczór, 23 października, licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać arii operetkowych w wykonaniu artystów scen poznańskich. W programie artystycznym pt. “Kraina uśmiechu” wystąpili: Mirosław Niewiadomski – tenor, który na scenie sali widowiskowej „Bajka” gościł już po raz trzeci, a także wspaniała sopranistka – Agnieszka Wawrzyniak.

– Dziękujemy Państwu,  że  zechcieliście przyjąć nasze zaproszenie na kolejne spotkanie z operetką. Jestem przekonana, że  dzisiejszy koncert na długo pozostanie w Państwa pamięci, a to za sprawą  wyjątkowych artystów, którzy już za chwilę pojawią się na tej scenie.  Przed Państwem:  Agnieszka Wawrzyniak i Mirosław Niewiadomski- tymi słowami zapowiedziała koncert dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk. 
Zarówno wykonania solo, jak i w duecie zachwyciły porajską publiczność. Prezentowane utwory były bardzo zróżnicowane, a jakość poszczególnych wykonań na jak najwyższym poziomie. Publiczność nie szczędziła braw artystom. Widzowie, co  po wielokroć podkreślali wychodząc z koncertu, byli oczarowani i już czekają na kolejny. 
Dyrektor GOK, wykorzystując na sali obecność  członków  porajskiego Koła  Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących, z okazji Dnia Białej Laski,  złożyła  w imieniu własnym oraz wójta Gminy Poraj – Łukasza  Stachery, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości  i spełnienia marzeń. 
Tego wieczoru w “Bajce” odbyły się aż  dwa koncerty operetkowe, a to z uwagi na bardzo duże  zainteresowanie tym przedsięwzięciem. 

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *