Spadkowicz ,,postraszył” zdobywcę Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski

Niemające już żadnych szans na utrzymanie się w w Fortuna 1.Lidze na przyszły sezon – sosnowieckie Zagłębie zremisowało w poniedziałek, 6.maja br. przed własną publicznością z Wisłą Kraków, 1:1 w spotkaniu kończącym 31.serię gier.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 26.minucie pięknym strzałem zza pola karnego – Maksymilian Rozwandowicz. Natomiast gola wyrównującego dla “Białej Gwiazdy” w 90.minucie wychowanek CD Soledad – Ángel Rodado Jareño.

Krakowianie mogli z ArcelorMittal Park wywieźć trzy punkty, jednak w czwartej, doliczonej minucie drugiej części spotkania – rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Sobczak. Piłka po uderzeniu wychowanka krakowskiej Wisły poszybowała wysoko ponad bramką gospodarzy.

W obydwu drużynach nie zabrakło byłych zawodników Rakowa Częstochowa. W drużynie Zagłębia Sosnowiec całe spotkanie w bramce rozegrał Mateusz Kos. Natomiast w drużynie Wisły Kraków w 46.minucie meczu na boisku pojawił się Igor Sapała, który zmienił Marca Carbó Bellaparta.

Po tym spotkaniu drużyna Zagłębia Sosnowiec ma na swoim koncie 16.punktów i zamyka tabelę Fortuna 1.Ligi. Natomiast drużyna krakowskiej Wisły z dorobkiem 50 “oczek” plasuje się na szóstej lokacie, dającej prawo gry w barażach o awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W następnej serii gier – Zagłębie Sosnowiec zmierzy się w niedzielę, 12.maja br. o godzinie 12:40 na wyjeździe z wiceliderem – Arką Gdynia. Ten mecz “na żywo” pokaże Polsat Sport. Natomiast Wisła Kraków w sobotę, 11.maja br. o godzinie 17:30 przy Reymonta będzie podejmowała lidera – Lechię Gdańsk. Ten mecz z kolei “na żywo” pokaże Polsat Sport Extra.