Wracają emocje z PKO Bank Polski Ekstraklasą!


To już ten czas! W piątek, 15.lipca br. rozpoczyna się nowy sezon rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy! Na inaugurację w Częstochowie, aktualny wicemistrz Polski oraz zdobywca Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski, Raków Częstochowa będzie podejmował Wartę Poznań. Początek spotkania o godzinie 18:00. Mecz “na żywo” pokażą trzy stacje telewizyjne: Canal + Sport, Canal + Sport 3 oraz Canal + Sport 5. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:40.

W piątek, 15.lipca br. właśnie w Częstochowie zabrzmi po raz pierwszy w tym sezonie gwizdek, który otworzy sezon 2022/2023 w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Na inaugurację częstochowianie będą podejmowali poznańską Wartę, która w zakończonym sezonie 2021/2022 zajęła jedenastą lokatę. Co ciekawe w zespole byłych, dwukrotnych Mistrzów Polski występuje aż trzech piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali “czerwono – niebieskie” barwy. Są to: obrońcy, Dawid Szymowicz i Kamil Kościelny oraz pomocnik, Miłosz Szczepański. 

W przerwie letniej do drużynę ze Stolicy Wielkopolski wzmocniło dwóch zawodników i to dwóch defensorów: Kamil Kościelny z Puszczy Niepołomice oraz Grek, Dimítrios Stavrópoulos z włoskiej Regginy 1914, występującej w Serie B.

Natomiast do zespołu prowadzonego przez Marka Papszuna dołączyło jak na razie trzech zawodników: bramkarz, Xavier Dziekoński z Jagiellonii Białystok, napastnik, Fabian Piasecki z wrocławskiego Śląska oraz grecki obrońca, Efstrátios z AEK-u Ateny.

Częstochowianie na otwarcie ligowego sezonu, w ubiegłą sobotę, 9.lipca br. pokonali na wyjeździe Lecha Poznań, 2:0 w spotkaniu o Piłkarski Superpuchar Polski.

Bilety na spotkanie z Wartą Poznań można nabywać poprzez stronę internetową: www.bilety.rakow.com.

Bardzo serdecznie zapraszamy na stadion!

Kadra KS Warty Poznań na rundę jesienną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Adrian Lis, Jędrzej Grobelny.

Obrońcy: Jan Grzesik, Jakub Kiełb, Robert Ivanov (Finlandia/Rosja), Bartosz Kieliba (kapitan drużyny), Kamil Kościelny, Konrad Matuszewski, Mikołaj Rakowski, Wiktor Pleśnierowicz, Dawid Szymonowicz, Dimítrios Stavrópoulos (Grecja).

Pomocnicy: Niilo Mäenpää (Finlandia), Milan Corryn (Belgia), Michał Jakóbowski, Michał Kopczyński, Mateusz Kupczak, Kajetan Szmyt, Miłosz Szczepański, Marcin Szeibe, Jayson Papeau (Francja/Gwadelupa).

Napastnicy: Adam Zreľák (Słowacja).

Przybyli:

Kamil Kościelny – MKS Puszcza Niepołomice

Dimítrios Stavrópoulos – Reggina 1914

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Dawid Szulczek

Asystent trenera: Wojciech Tomaszewski

Trener bramkarzy: Dominik Kubiak

Trener przygotowania fizycznego: Tomasz Olszewski

Trener analityk: Tomasz Przekaza

Kierownik drużyny: Karol Majewski

Asystent kierownika drużyny: Jakub Strużyński

Fizjoterapeuci: Bartłomiej Smuniewski, Wojciech Danielewicz

Kit manager: Przemysław Przysiecki

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: RKS Raków Częstochowa 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *