Rusza wyczekiwana modernizacja MSP ,,Raków”


We wtorek, 21 lipca, na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 doszło do uroczystego podpisania umowy pomiędzy Gminą Miastem Częstochowa a firmą InterHall Sp. z o.o o modernizację MSP ,,Raków”.

 
 
Wśród wielu zaproszonych gości był obecny senator poprzedniej kadencji i jeden z głównych orędowników tego projektu, Artur Warzocha, który reprezentował także wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, posła Szymona Giżyńskiego, który w tym dniu wypełniał obowiązki ministerialne.
 
 
W pierwszej części spotkania głos zabrali : prezydent miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk, właściciel firmy InterHall Sp. z o.o. – Szymon Kurdziel, prezes zarządu Rakowa Częstochowa – Wojciech Cygan oraz senator Artur Warzocha. W drugiej podpisano umowy na modernizację MSP “Raków” przez wszystkie zainteresowane strony.
 
Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł. “Lwią część” wywalczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, europoseł Jadwiga Wiśniewska i senator poprzedniej kadencji Artur Warzocha.
 
Planując obecny zakres prac związany z zadaniem „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, miasto bazowało na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej.
 
Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.
 
Prace rozbiórkowe mają się rozpocząć nazajutrz po parafowaniu umowy przez obie strony. Natomiast całość inwestycji ma zostać zakończona w lutym 2021 roku.
 
Transmisję “na żywo” z tego wydarzenia można było oglądać za pośrednictwem profilu Gazeta Częstochowska LIVE:
 
Całość do obejrzenia tutaj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3404991789553087&id=100001268988154
 
Przemysław Pindor
Foto: Przemysław Pindor
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *