W Częstochowie “przypieczętować” wicemistrzostwo Polski!


Spotkanie Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice zaplanowane na poniedziałek, 10.maja zakończy 29.Kolejkę o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 18:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Raków” przy ulicy Limanowskiego 83. Mecz “na żywo” pokażą aż trzy stacje telewizyjne : ogólnodostępna TVP Sport (od godziny 17:30) i Canal + Sport oraz Canal + Sport 3 ( tutaj początek przedmeczowego studia od godziny 17:40).

Piątkowy (07.05.2021)  remis Pogoni Szczecin w Lubinie z Zagłębiem sprawił, że jeśli Raków Częstochowa wygra w poniedziałek z Piastem Gliwice to kolejkę przed zakończeniem PKO BP Ekstraklasy zagwarantuje sobie wicemistrzostwo Polski i srebrny medal, pierwszy w historii klubu…

W tym momencie, podopieczni Marka Papszuna mają na swoim koncie 53.punkty i o jedno “oczko” wyprzedzają trzecią w tabeli, szczecińską Pogoń. I łatwo sobie to wszystko policzyć. Jeżeli w najbliższy poniedziałek, 10.maja br. drużyna Rakowa Częstochowa pokona przy Limanowskiego 83 – czwartego w tabeli – Piasta Gliwice, to piłkarze Rakowa Częstochowa po raz pierwszy w swojej stuletniej historii…zdobędą wicemistrzostwo Polski i srebrne medale. 

Byłby to olbrzymi sukces – “dołożyć” do Piłkarskiego Pucharu Polski – wicemistrzostwo Polski. Jednak zadanie nie będzie jednak łatwe. Na Limanowskiego 83 przyjedzie bowiem gliwicki Piat. Drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Waldemara Fornalika są w grze o bardzo dużą stawkę. Piłkarze Rakowa Częstochowa zdobywając w ubiegłą niedzielę, 2.maja br. Piłkarski Puchar Polski, umożliwili występy w Europejskich Pucharach, czwartej drużynie w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Jeśli jednak Raków nie zdoła wygrać z Piastem to w ostatniej kolejce będzie musiał przynajmniej zremisować w Szczecinie z Pogonią. Wówczas wywalczy wicemistrzostw Polski… I świętowanie wicemistrzostwa Polski będzie trzeba “odroczyć w czasie”.  W ostatniej kolejce zaplanowanej na niedzielę, 16.maja br. dojdzie do bezpośredniego starcia Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa, na stadionie im.Floriana Krygiera przy ulicy Karłowicza 28. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17:30.

Arbitrem głównym spotkania Rakowa Częstochowa z GKS Piastem Gliwice będzie 44-letni Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Kadra GKS Piasta Gliwice na rundę wiosenną sezonu 2020/2021: 

Bramkarze: Jakub Szmatuła, Frantisek Plach (Słowacja), Karol Szymański.

Obrońcy: Jakub Czerwiński, Tomas Huk (Słowacja), Maksym Gendera, Jakub Holubek (Słowacja), Martin Konczkowski, Tomasz Mokwa, Bartosz Rymaniak, Remigiusz Borkała, Piotr Malarczyk.

Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Michał Chrapek, Tiago Alexandre Mendes Alves (Portugalia), Kristopher Andras Vida (Węgry), Mateusz Winciersz, Patryk Lipski, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Gerard Badia Cortes (Hiszpania/ kapitan drużyny), Javier Ajenjo Hyjek (Polska/Hiszpania), Michał Zachciał, Arkadiusz Pyrka.

Napastnicy: Michał Żyro, Dominik Steczyk, Jakub Świerczok.

Przybyli:

Maksym Gendera – GKS Piast II Gliwice

Mateusz Winciersz – KS Ruch Chorzów

Michał Zachciał – GKS Piast II Gliwice

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Waldemar Fornalik

II Trener: Tomasz Fornalik

Asystent trenera: Krzysztof Sierocki

Trener bramkarzy: Mateusz Smuda

Trener przygotowania fizycznego: Tomasz Stranc

Kierownik drużyny: Adam Fudali

Analityk: Mariusz Narel

Lekarz klubowy: Maciej Mierzwiński

Fizjoterapeuta: Grzegorz Biliński

Masażyści: Kamil Furgalski, David Trojan

Asystent techniczny: Marek Kula

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: RKS Raków Częstochowa 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *