WIKO KLEBETECHNIK ROZBUDOWUJE SIĘ NA ,,SKORKACH”


Firma ta była pierwszą, która ruszyła z działalnością na tym miejskim terenie inwestycyjnym. Teraz ten producent m.in. klejów wybuduje  kolejną halę.

Wiko Klebetechnik była pierwszą firmą, która w 2016 roku rozpoczęła działalność na ,,Skorkach” – terenie inwestycyjnym zarówno wtedy, jak i dziś będącym częścią Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma znana jest z produkcji chemii przemysłowej – zwłaszcza klejów i uszczelniaczy. Zaopatruje branżę motoryzacyjną, elektroniczną, budowniczą, medyczną, a także sektor reklamowy i branżę produkcji opakowań. Ma silną pozycję jako partner technologiczny dla wielu renomowanych firm i instytucji na całym świecie.

Na zakupionej od miasta działce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 – Wiko Klebetechnik planuje postawić nową halę produkcyjną. Mają być tam wytwarzane kleje nowej generacji. Inwestycja zapewne będzie się wiązać z utworzeniem nowych miejsc pracy.

Wiko Klebetechnik to spółka z Częstochowy będąca częścią założonej w 1997 roku w Niemczech – a dziś międzynarodowej – firmy Gluetec Group. Na polskim rynku firma istnieje od 2005 roku. Legitymuje się certyfikatami jakości ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Produkty – poza rynkiem polskim – dostarczane są do klientów w ponad 40 krajach, na wszystkich kontynentach. Firma sponsoruje też młodego, utytułowanego bilardzistę Sambora Stachowiaka.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *