I REGIONALNY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH W PIŃCZYCACH. W Pińczycach wystąpiły orkiestry dęte


I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych to nowa inicjatywa władz Starostwa Myszkowskiego, Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z siedzibą w Pińczycach. Pokaz odbył się 6 czerwca br. i wypełniły go występy pięciu orkiestr.

 

 

Na scenie zaprezentowało się pięć orkiestr: Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach, Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego Sobieski Tauron Wydobycie S.A. w Jaworznie, Orkiestra Marszowo-Swingowa z Mogielnicy oraz Orkiestra Kiełczygłów.

W ich wykonaniu wysłuchać można było m.in. największych szlagierów muzyki rozrywkowej. Pogoda dopisała, więc chętnych do oglądania orkiestrowych popisów nie zabrakło, a oklaski dla muzyków były ogromne.

Zanim doszło do koncertu, członkowie orkiestr przemaszerowali z placu przy OSP w Pińczycach na plac szkolny. Wszystko odbyło się przy dźwiękach orkiestrowej muzyki.

Gospodarzami Festiwalu byli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka. Imprezę poprowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach Joanna Sularz.

Specjalne życzenia dla uczestników festiwalu skierował zaproszony na wydarzenie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł na Sejm RP Szymon Giżyński. „Wszystkim artystom bardzo dziękuję za wkład w upowszechnianie polskiej muzyki w całej jej różnorodności – od patriotycznego kanonu po formułę rozrywkową. Swoimi występami wzbogacacie Państwo uroczystości państwowe, kościelne i środowiskowe, obdarzając słuchaczy muzyczną ucztą. Trzeba też podkreślić Państwa udział w promocję Waszych Gmin – ziem rodzinnych, oraz dzielną służbę naszej Ojczyźnie – Polsce. Koncertujecie przecież na rozmaitych festiwalach i konkursach w całym kraju i za granicą, prezentując swoje talenty i wieloletni dorobek. Śmiało można stwierdzić, że jesteście Państwo ambasadorami polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. I za to – z całego serca – Państwu dziękuję.” – napisał wiceminister Szymon Giżyński

– Orkiestra z Jaworzna chce we wrześniu zorganizować imprezę o podobnym charakterze. Już nas zaprosili. Jak powiedzieli, po raz pierwszy spotkali się z tak wspaniałym przyjęciem jak w Pińczycach i podkreślali profesjonalną organizację festiwalu. Odezwały się do nas już inne orkiestry, które chciałyby wystąpić na festiwalu w przyszłym roku. Mam nadzieję, że uda się go zorganizować – powiedziała Joanna Sularz.

 

 

Fot. Kozieglowy.pl

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *