Międzynarodowe boksowanie

W dniach 20-21 września 2014 roku w częstochowskiej Hali “Polonia” odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. W. Szyińskiego i M. Chudego. Wystartowali w nim zawodnicy z Polski oraz bokserzy z czterech ekip zagranicznych: Holandii, Irlandii, Litwy i Ukrainy.

Drużynowa klasyfikacja XVIII MTB w Częstochowie: 1. JKB Jawor Team Jaworzno; 2. KS “START” w Częstochowie; 3. UKS Śląsk Ruda Śląska
Zawodnicy z Klubu Sportowego „START” w Częstochowie
Kategoria KADET:
waga 54 kg – pierwsze miejsce zajął Filip Prysak, waga 57 kg – drugie miejsce zajął Adam Kwiendacz, waga 60 kg – trzecie miejsce zajął Dominik Kleć, waga 63 kg – drugie miejsce zajął Wiktor Rydz, waga 69 kg – pierwsze miejsce zajął Jakub Wychowaniec.
Kategoria JUNIOR:
waga 60 kg – trzecie miejsce ex aequo zajęli Patryk Łaskawski i Filip Mijalski, waga 69 kg – trzecie miejsce ex aequo zajęli Miłosz Potasiński i Rafał Sztark.
Najlepsi zawodnicy krajowi XVIII MTB w Częstochowie: kat. kadet: Filip Prysak z KS „START””, kat. junior: Przemysław Olej z JKB Jawor Team Jaworzno. Najlepsi zawodnicy zagraniczni – kat.kadet: Dylan Murphy z Irlandii, kat. junior: Johnny Manvis z Holandii.
Zawodników Klubu Sportowego „START” w Częstochowie do turnieju przygotowali trenerzy: Michał Zalas i Jacek Czerniuk.