ŻUŻEL / Włókniarz przed sezonem 2022


W powietrzu czuć wiosenną aurę. To oznacza, że żużlowcy odbywają pierwsze harce na torze. Nie inaczej jest w przypadku zawodników Włókniarza Częstochowa, którzy z niecierpliwością oczekiwali chwili, kiedy będą mogli kręcić pierwsze kółka w roku 2022.

Pierwsze treningi poza Częstochową

Jako pierwszy, spośród jeźdźców „Lwów” swoich sił na żużlowym owalu w tym roku próbował Bartosz Smektała. Popularny „Smyk” trenował w Dalabuszkach. Miało to miejsce 1 marca. Pięć dni później przyszedł czas na kapitana Włókniarza Leona Madsena, który próbne jazdy przeprowadzał w Gorićan. Następnie z chorwacką nawierzchnią zapoznał się Kacper Woryna. W międzyczasie na Bałkanach swój sprzęt testował także Franciszek Karczewski, wychowanek Włókniarza, który, na zasadzie wypożyczenie, w rozgrywkach ligowych będzie zdobywać punkty dla Wilków Krosno, startujących na zapleczu PGE Ekstraligi. W zawodach młodzieżowych z kolei w dalszym ciągu będzie przywdziewał „biało-zielony” kevlar. 12 marca, korzystając z uprzejmości klubu ROW Rybnik, na tamtejszy tor wyjechał Mateusz Świdnicki. Junior częstochowskiego zespołu swoje treningi na tamtejszym obiekcie, pod bacznym okiem Józefa Kafla, kontynuował w dniu kolejnym. Na stadionie „Rekinów” swoją przedsezonową formę sprawdzał również Jonas Jeppessen.

Obóz integracyjny w Szczyrku

W przerwie jesienno-zimowym dla żużlowców niezwykle ważny jest tryb przygotowawczy pod kątem fizycznym i kondycyjnym. Takowy okres, przed sezonem 2022, dla zawodników Włókniarza Częstochowa był z pewnością bardzo intensywny. Zwieńczył go natomiast wyjazd integracyjny w Szczyrku, trwający 14-17 marca. W tym krótkim obozie uczestniczyli: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Kacper Woryna, Jonas Jeppessen, Mateusz Świdnicki, Jakub Miśkowiak i Kajetan Kupiec. Nie zabrakło też sztabu szkoleniowego ekipy w postaci trenera Lech Kędziory oraz menadżera Jarosława Dymka. W czasie wyjazdu żużlowcy aktywnie spędzali czas w sali ćwiczeniowej. Nie obyło się również bez zajęć w terenie. Jak można było zauważyć za pośrednictwem portali społecznościowych, w siłowni często czas spędzał Leon Madsen, dla którego przygotowany był specjalny indywidualny system treningowy. W piątek (18 marca) klub Włókniarz na łamach swojego profilu na facebook.com i oficjalnej strony internetowej poinformował o jeszcze jednym zgrupowaniu, także w Szczyrku. Tam udali się już zawodnicy, którzy reprezentować będą „biało-zielone” barwy w rozgrywkach Ekstraliga U24.

Licencja, dotycząca toru i pierwsze próbne jazdy w Częstochowie

W bieżącym roku na stadionie „Arena ZielonaEnergia.com” przeprowadzano prace związane z instalacją odwodnienia liniowego oraz nowych dmuchanych band. Inwestycje te były niezbędne do tego, aby częstochowski obiekt mógł uzyskać możliwość przeprowadzania wszelkich zawodów ligowych czy indywidualnych, a także treningów. Takowe prace zostały zakończone. W czwartek (17 marca) zaś klub Włókniarz Częstochowa przekazał za pośrednictwem swojego facebook’a oraz strony internetowej wiadomość o przyznaniu licencji, gwarantującej organizację wspomnianych wydarzeń. Tym samym 18 marca żużlowcy postanowili skorzystać z okazji i podszlifowali swoje umiejętności na torze przy Olsztyńskiej. W akcji można było zobaczyć m.in. Jonasa Jeppesena i Mateusza Świdnickiego. Obaj jeźdźcy nie kryli zadowolenia w związku z tym faktem, czym zdążyli się już pochwalić na łamach portalu facebook.com.

NG

fot. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *