Arcyważna potyczka w Puławach


W sobotę, 27.kwietnia br. na Stadionie MOSIR w Puławach przy ulicy Hauke – Bosaka 1 o godzinie 17:00 w ramach 30.serii gier o mistrzostwo drugiej ligi zmierzą się ze sobą Grupa Azoty KS Wisła Puławy i Skra Częstochowa. Spotkanie “na żywo” w systemie PPV pokaże Telewizja Pilot WP. Obiekt w Puławach posiada 4 418 miejsc i wszystkie miejsca są siedzące.

Do zakończenia sezonu w rozgrywkach drugiej  pozostało już raptem tylko pięć kolejek.. Częstochowscy piłkarze zagrają na wyjazdach w Puławach, w Stalowej Woli i w Kaliszu, a także będą podejmować ŁKS II Łódź i Stomil Olsztyn. Skra ma tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

W najbliższą sobotę w Puławach dojdzie do potyczki , której stawką będzie być może utrzymanie się w gronie drugoligowców na przyszły sezon. Obydwie drużyny, zarówno Grupa Azoty Wisła Puławy jak i częstochowska Skra walczą o zachowanie ligowego bytu. Puławian jak i częstochowian w tabeli dzielą zaledwie…trzy “oczka”. Zespół pod wodzą Konrada Geregi ma na swoim koncie 36.punktów, natomiast drużyna prowadzona przez Mikołaja Raczyńskiego zgromadziła do tej pory o trzy punkty mniej od zespołu spod Jasnej Góry.

W ostatniej serii gier rozegranej przed tygodniem – Skra Częstochowa w piątek 19.kwietnia br. przegrała przy Loretańskiej z Pogonią Siedlce, 0:1. Natomiast puławianie w takim samym stosunku ulegli dzień później na wyjeździe Olimpią Grudziądz.

W zespole z Puław występują byli zawodnicy częstochowskiej Skry: 24-letni obrońca, Karol Noiszewski oraz  legitymujący się podwójnym paszportem : Rosyjskim i Polskim, 23-letni obrońca, Danian Pavlas.

Arbitrem głównym spotkania Grupy Azoty Wiły Puławy ze Skrą Częstochowa będzie Marcin Bielawski z Mysłowic. 

Kadra Grupy Azoty KS Wisły Puławy na rundę wiosenną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Oskar Mielcarz, Paweł Łakota, Kacper Murat.

Obrońcy: Jan Ciszewski, Radosław Sewerys, Łukasz Wiech, Maksymilian Tkocz, Karol Noiszewski, Danian Pavlas (Rosja), Adam Gałązka, Dominik Cheba, Jan Flak, Kacper Kaczorowski, Oskar Przywara.

Pomocnicy: Przemysław Skałecki, Kamil Kumoch, Manuel Ponce Garcia (Meksyk), Krystian Puton (kpt), Robert Janicki, Damian Koltański, Kacper Szymanek.

Napastnicy: Janusz Nojszewski, Mikołaj Kosior, Mateusz Klichowicz, Kamil Kargulewicz, Maciej Bortniczuk, Piotr Giel, Franciszek Luczuk.

Trener: Mikołaj Raczyński

Przybyli:

Jan Ciszewski – Grupa Azoty KS Wisła II Puławy

Piotr Giel – MKS Chojniczanka 1930 Chojnice

Mikołaj Kosior – Motor Lublin

Kacper Murat – Grupa Azoty KS Wisła II Puławy

Manuel Ponce Garcia – ZKS Stal Rzeszów

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grupa Azoty Wisła Puławy 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *