Nowa porodówka otwarta w Blachowni


20 miejsc czeka na pacjentki na oddziale ginekologiczno-położniczym z pododdziałem neonatologii w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni. Oficjalne otwarcie miało miejsce 15 kwietnia 2019 roku. 16 kwietnia rozpoczęło się przenoszenie z ginekologii pacjentek, które przebywały na oddziale komercyjnym, wykorzystywanym w czasie remontów.

Władze powiatu będą się starać pomagać firmie Scanmed w dalszych pracach i rozwoju jednostki– zadeklarował podczas otwarcia Starosta Częstochowski Krzysztof Smela. Na poziom wykonania i jakość sprzętu zwrócił uwagę Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kubat – Standardy, które mamy w Blachowni, jak np. laminarny nawiew na sali operacyjnej, to standardy europejskie. Przyszedł czas na zmianę spojrzenia na medycynę w Blachowni.
Nowy oddział składa się z 4 części: ginekologicznej, położniczej, neonatologicznej oraz operacyjnej. Jak stwierdził dyrektor szpitala Janusz Adamkiewicz – Trudno mówić o remoncie, bo praktycznie cały oddział powstał od podstaw. Łączny koszt poniesionych nakładów to 3,7 mln zł.
W szpitalu w Blachowni funkcjonują obecnie oddziały intensywnej opieki medycznej, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, internistyczny, chirurgia ogólna i chirurgia urazowa. W najbliższych planach jest również remont oddziału pediatrycznego.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *