Charytatywne brzmienia w Filharmonii Częstochowskiej


 8 kwietnia w Filharmonii Częstochowskiej odbył się Wielkanocny Koncert Gospel. Tym razem przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły „NewHeaven” z Polski i „London Gospel Singers” z Wielkiej Brytanii.

 

 

Koncert prowadzony przez Annę Samusionek rozpoczął się od występu zespołu „NewHeaven”, który nie pierwszy już raz występował na scenie Filharmonii. W czterech utworach dobrze wprowadzili licznie zgromadzoną widownię w atmosferę religijnego przeżycia Wielkanocy. Zespół London Gospel Singers był nowością dla częstochowskiej publiki, a jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Londynu. Zaprezentowali mieszankę znanych klasyków chrześcijańskiej muzyki worship oraz kilka własnych aranży, które swoją energią porwały słuchaczy. Całość koncertu została zarejestrowana przez ORTV Głos Nadziei i jest dostępna na kanale Youtube.

 

Celem Wielkanocnego Koncertu Gospel nie była jednak tylko muzyka. Tak jak w poprzednich latach, w trakcie koncertu przeprowadzono zbiórkę charytatywną. Na potrzebującą rodzinę z Częstochowy wskazaną przez lokalny udało się zebrać kwotę 10.700 zł. Bardzo dziękujemy!!!

 

Wielkanocny Koncert Gospel był częścią Chrześcijańskiego Festiwalu Form Artystycznych „Hosanna 2023”, organizowanego przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Koncert charytatywny odbył się po raz piąty, a sam Festiwal muzyczny obecny jest w Częstochowie od ponad 30 lat.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *