Kolejna porażka Politechniki i pauza Drometu

KOSZYKÓWKA

Koszykarze Politechniki Częstochowskiej doznali czwartej z rzędu porażki. Pogoń Prudnik ograła naszych Akademików 83:71. Najskuteczniejszym spośród reprezentantów częstochowskiego zespołu był Michał Saran, zdobywca 23. Punktów. Częstochowianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia wygrywając pierwsza kwartę różnicą aż 13 punktów. W kolejnych trzech odsłonach byli jednak tylko tłem dla doskonale radzących sobie gospodarzy.
Pogoń Prudnik – AZS Politechnika Częstochowa 83:71 (11:24; 25:12; 24:22; 23:13)

AZS: Michał Saran 23 (1), Michał Szlichta 14 (1), Janusz Sośniak 10 (2), Marcin Pławucki 10 (1), Marcin Bluma 9, Jacek Pałac 3 (1), Szymon Rynkiewicz 2, Bartosz Kotyza 0.
Zapowiadany na miniony weekend wyjazdowy mecz Drometu z Pałacem Młodzieży Tarnów zostało przełożone z powodów problemów naszych rywalek z halą, która jest w remoncie. Oznacza to, że przerwa w rozgrywkach przedłużyła się częstochowiankom o kolejny tydzień.