Skuteczna inicjatywa radnej Klubu PiS


Na oddziale położniczo-ginekologicznym Miejskiego Szpitala Zespolonego na Zawodziu w Częstochowie wreszcie przeprowadzono niezbędny remont. To efekt interwencji radnej Klubu Prawa i Sprawiedliwości Anny Majer, wzmocniony wsparciem przewodniczącej Komisji Zdrowia Moniki Pohoreckiej, również radnej Klubu PiS.

Radna Majer wystąpiła z apelem do prezydenta Częstochowy i dyrektora Szpitala popartym blisko pięcioma tysiącami podpisów częstochowianek, w którym zwracała uwagę na niski poziom lokalowy, w tym szczególnie pomieszczeń sanitarno-higienicznych na oddziale położniczo-ginekologicznym. – Mój apel spowodowały głosy kobiet, które do mnie docierały i przekazywały mi informację, że w Szpitalu Miejskim na porodówce się dzieje. Że panie nie są zadowolone z tego jak wygląda opieka, jaki jest stan pomieszczeń, w których rodzą i przebywają wraz z dziećmi po porodzie – mówi Anna Majer.
Po apelu radnej przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Monika Podhorecka zorganizowała w styczniu 2016 roku wizytację radnych komisji na oddziale położniczo-ginekologicznym w MSZ, w którym uczestniczyła także „Gazeta Częstochowska”. (https://gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=704&id=18363)
W niespełna rok po przeprowadzonych akcjach na oddziale przeprowadzono remont. – Dzisiaj mamy efekty pozytywne mojego apelu. To krok w dobrą stronę, pokazujący, że jeśli o pewnych kwestiach mówi i jest poparcie społeczne, to możemy coś wspólnie poprawić dla dobra mieszkańców. Chciałabym podziękować dyrektorowi szpitala Wojciechowi Koniecznemu, że miał na tyle otwarty umysł, że temat podjął i nie zamiótł pod dywan, choć na początku było trochę ścierania, bo wystąpiłam przecież z apelem do prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Jestem wdzięczna panu dyrektorowi – dodaje radna Majer.
Na oddziale położniczym wykonano całkowitą modernizację pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, między innymi z wydzieleniem kabin natryskowych, wyremontowano też toalety dla odwiedzających, na bloku porodowym zamontowano ścianki systemowe zapewniające większy komfort kobietom rodzącym przy udziale osoby towarzyszącej. – To są te rzeczy, które zawarłam w swoim apelu. Odpowiedź dyrektora szpitala traktuję jako pozytywny sygnał. Oczywiście opieka okołoporodowa to szerszy aspekt, bo to nie tylko remont sanitariatów. To zmiana mentalności i myślenia wobec kobiety rodzącej, sytemu, który ma ją traktować jako podmiot, a nie przedmiot – stwierdza radna.
Remont wykonano z dotacji miasta, przeznaczono na to 86,5 tysiąca złotych. Decyzję podjęli radni.
Kolejnym tematem wywołanym przez radną Annę Majer było powstanie w Częstochowie szkoły rodzenia. Kilka tygodni temu ruszyła taka placówka w MSZ. – Temat przejął prezydent i dyrektor szpitala, ale dla nas najważniejsze jest to, że inicjatywa, którą zapoczątkowałam jest rozwijana z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta – mówi.
Co jeszcze trzeba poprawić na oddziale? – O to muszę zapytać mieszkańców. Na dzisiaj panie podkreślają, że jest miła obsługa i jest czysto – konkluduje radna Majer.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *