KONFERENCJA PiS. Zerowa wiarygodność Tuska


Przed wizytą Donalda Tuska w Częstochowie,23 marca br., Prawo i Sprawiedliwość podczas konferencji prasowej przedstawiło działania rządu PiS na rzecz poprawy bytu Polaków. Przy okazji, uczestnicy konferencji wskazali na mijającą się prawdą politykę Tuska, który jeżdżąc po Polsce na kilka miesięcy przed wyborami do parlamentu atakuje i oskarża PiS, zapominając o tym jak jego rządy znacząco obniżyły jakość życia Polaków, co przyczyniło się do przegranych przez Platformę Obywatelską wyborów. Polacy bowiem osiem lat temu powiedzieli Tuskowi: dość mamy rządów PO. – Tusk jeżdżąc po Polsce ,,negocjuje” z narodem, my z Polakami rozmawiamy. Dbamy o Polskę, dbamy o Polaków. Tusk uprawia politykę proniemiecką, nie mającą nic wspólnego z polską racją stanu – powiedziała pełnomocnik Okręgu PiS w Częstochowie Grażyna Matyszczak, dyrektor biura poselskiego posła Szymona Giżyńskiego, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Senator Ryszard Majer, Posłowie na Sejm RP: Lidia Burzyńska, Mariusz Trepka, Andrzej Gawron, Radna do Sejmiku Wojewódzkiego Beata Kocik, Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Anna Kaptacz, Dyrektor Biura Poselskiego Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymona Giżyńskiego –  pełnomocnik Okręgu PiS w Częstochowie Grażyna Matyszczak, Adrian Skrzypczak z inicjatywy Transparentna Częstochowa, wystąpili wspólnie na konferencji prasowej 23 marca br. o godzinie 14.00 w częstochowskiej Alei Najświętszej Marii Panny na wysokości IV L. O. im. H. Sienkiewicza. Tematem przewodnim konferencji było bardzo duże wsparcie finansowe, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości udziela miastu Częstochowa i powiatowi częstochowskiemu.  Pośrednią przyczyną zwołania konferencji była wizyta Donalda Tuska w naszym mieście tego samego dnia, a ze względu na jego mocno wątpliwą wiarygodność, nie należało spodziewać się, że wyżej wymienione tematy będą przezeń poruszane.

Zebranych przywitała pełnomocnik Okręgu PiS w Częstochowie Grażyna Matyszczak. – Tusk jeżdżąc po Polsce ,,negocjuje” z narodem, my z Polakami rozmawiamy. Dbamy o Polskę, dbamy o Polaków. Tusk uprawia politykę proniemiecką, nie mającą nic wspólnego z polską racją stanu – powiedziała Grażyna Matyszczak.

Senator Majer w swoim wystąpieniu m. in. wymienił kwotę 100 milionów PLN, które w ramach szerokich projektów Polskiego Ładu trafiły do Częstochowy, wymienił programy wsparcia dla polskich rodzin jak 500+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, wsparcie dla seniorów w postaci 13. i 14. emerytury. To są środki, które wzbogacają kapitał mieszkańców Częstochowy. Dzięki temu jest ona innym miastem niż przed 8 laty. Posłanka Burzyńska nawiązała do opozycyjnej propagandy, która ustami Donalda Tuska mówi o trosce. Przypomniała, że kiedy rządziła Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym, zamknięto ponad 2 500 szkół – tak właśnie ta „troska” o dobrą edukację z ich strony wyglądała. A dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości do szkół w powiecie częstochowskim z programów: Aktywna Tablica, Laboratoria Przyszłości, Posiłek w Szkole, Narodowy Program Czytelnictwa, wpłynęło łącznie ponad 8,2 milionów złotych!

Poseł Gawron zaczął od „festiwalu pustych obietnic Tuska”, przypominając „kredyt na 0%”, aferę Amber Gold oraz pieniądze ukradzione z OFE oraz podwyższone podatki. Przechodząc następnie do dokonań rządu Prawa i Sprawiedliwości w pobliskim powiecie lublinieckim podał przykład wybudowania trzech nowych zbiorników na paliwo w bazie paliw w Boronowie. Było to możliwe dzięki uszczelnieniu systemu paliwowo-podatkowego. Uniemożliwiono nielegalny handel paliwami, a zanim to się stało ok. 700 TIR-ów z nielegalnym paliwem każdego dnia wjeżdżało na terytorium Polski.

Poseł Trepka, trzymając w dłoni charakterystyczną ilustrację ze zdjęciem Tuska i podpisem „0% wiarygodności”, wspomniał wizytę Tuska na rynku w Żarkach. „Europejski emeryt” – przypomnijmy na emeryturę przeszedł w wieku 65 lat, a Polakom kazał pracować do 67 roku życia – pochwalił się w mediach społecznościowych zakupem pomidorów w cenie 34 zł. Skąd taka cena wie tylko Tusk, może kupił 3 kilogramy pomidorów, bo na rynku w Żarkach kilogram tego warzywa kosztował 12 zł.

Beata Kocik nazwała „mówieniem o mitach” to, co Donald Tusk objeżdżając Polskę uważa za „rozmawianie o faktach”. Odniosła się następnie do trudnego tematu ochrony zdrowia w naszym regionie: częstochowski Szpital Specjalistyczny im. Najśw. Marii Panny uzyskał dofinansowanie 131 milionów PLN w przeciągu ostatnich 8 lat, wyremontowano w nim 8 oddziałów, na ten rok przeznaczono 50 milionów na remont m. in. bloku porodowego i poporodowego oraz SOR-u. Ponadto przypomniała liczne przypadki programów pomocy, jakiej Rząd udzielił rolnikom w przypadku klęsk żywiołowych, pandemii czy innych zdarzeń losowych.

Anna Kaptacz poinformowała, że dzięki wsparciu rządowej rezerwy 2,5 milionów złotych w 2019 częstochowskie hospicjum (działające od 30 lat) zwiększyło ilość dostępnych stacjonarnie miejsc z 15 do 30. Dzięki wsparciu rządu hospicjum także rozbudowuje się o oddział dziecięcy. Przypomniała ponadto, iż dzięki pomocy posła Szymona Giżyńskiego, dla celów hospicjum domowego pozyskano samochód, sfinansowany przez Ministerstwo Rolnictwa, co pozwala na szybszy dojazd do 600 dorosłych pacjentów i 70 dzieci w skali miesiąca.

Adrian Skrzypczak w swoim krótkim wystąpieniu uznał, że Platforma Obywatelska nie ma pomysłu na Polskę. Jako najlepszy przykład podał nasze miasto: skrytykował władze samorządowe spod znaku Platformy i SLD, które nie mają pomysłu na Częstochowę, czego skutkiem są dziurawe i zakorkowane drogi oraz masowy odpływ mieszkańców: na koniec 2022 roku w naszym mieście zameldowanych było jedynie 197 000 osób (jeszcze kilka lat wstecz Częstochowa liczyła ponad 22 000 mieszkańców). Zadłużenie Częstochowy natomiast na koniec 2023 przewidywane jest na kwotę 820 milionów PLN, co daje ponad 4 000 na mieszkańca.

 

MŚ & RED

Podziel się:

6 komentarzy

  • Karolina pisze:

    Wizyta pana Donalda Tuska tak raczej średnio jest odbierana w mieście. A “babciowe” to dopiero stygmatyzm kulturowy. Gdzie feministki no gdzie?!?!???

    Odpowiedz
  • Jest to człowiek,który lubuje się tylko być sławnym i mieć dużo kasy i nie ma żadnego polotu aby być politykiem odpowiedzialnym.Najlepiej Mu udaje się być służalczym dla Niemiec i Rosji.Ale jeżeli tam nie będą Go chcieli,to wybierze Chiny Najlepiej teraz wychodzi Mu przyjażń z Palikotem i uważa że to co mówi Unia to jest rzecz święta.Ciekawe co będzie z jego Swiadkiem Koronnym i tą łapówką 600 tys.Euro.Nie zapominajcie że już mając 16 lat chciał być sławnym śpiewakiem i wystąpił w Szansie Na Sukces śpiewając kolędy..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *