Chcą wejść do Krajowego Systemu Ratowniczego


Ochotnicza Straż Pożarna w Cynkowie i Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcu Dużym starają się o przyjęcie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W Urzędzie Gminy i Miasta Koziegłowy odbyło się 2 sierpnia spotkanie, podczas którego podpisano porozumienie dotyczące włączenia dwóch jednostek z Gminy Koziegłowy do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. Porozumienie podpisane zostało pomiędzy Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej st. Bryg. Sergiuszem Wiśniewskim, Gminą i Miastem Koziegłowy reprezentowaną przez Burmistrza Jacka Ślęczkę oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Cynkowie reprezentowaną przez Prezesa Mateusza Wąsalskiego i OSP w Siedlcu Dużym reprezentowaną przez Prezesa Piotra Golisa. W spotkaniu uczestniczyli także Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk oraz kpt. Michał Słota z KP PSP w Myszkowie.

O włączeniu jednostki do systemu KSRG decyduje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. O włączenie do systemu KSRG będzie starać się też jednostka OSP Stara Huta.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *