Porażka w Sosnowcu

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 2:0

W spotkaniu 15. kolejki II ligi zachodniej Raków Częstochowa podejmował na wyjeździe drużynę sąsiadującą w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Dobytek punktowy powiększyli sosnowiczanie, wygrywając przed swoją publicznością 2:0.
Gospodarze od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę, sprawdzając dyspozycję M. Kosa, który już na początku spotkania (6’) interweniował po błędzie linii obrony w sytuacji sam na sam z podopiecznym M. Smyły. Dobra dyspozycja bramkarza pozwoliła utrzymać przez 45 minut wynik bezbramkowy, który zmienił H. Tylec, posyłając piłkę pod poprzeczkę (46’) już na początku drugiej połowy. Czerwono-niebiescy próbowali odwrócić losy spotkania, jednak skuteczność i pomysł na grę ofensywną prezentowali zawodnicy Zagłębia. Końcowy wynik ustalił T. Szatan, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, gubiąc defensywę częstochowian (75’).
W kolejnej rundzie (9.11.13r.) podopieczni J. Brzęczka zmierzą się na boisku przy ul. Limanowskiego z Jarotą Jarocin, która zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.