Raków II Częstochowa w barażach o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej!

Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice, aż 5:1 w spotkaniu 28.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi grupy pierwszej. Taki wynik oznacza, że podopieczni Tomasza Kuźmy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego zapewnili sobie Mistrzostwo Zina IV Ligi, grupy pierwszej. Częstochowianie mają dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli, Ruchem Radzionków!

Gole w tym meczu dla gospodarzy zdobyli: Łukasz Mazurek (7′ i 60′), Pedro Vieira (10′), Dawid Danilczyk (23′) i Hubert Tylec w 28.minucie z rzutu karnego. Ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Portugalczyka, Pedro Vieirę. Wychowanek CCD Bairro de Nossa Senhora da Conceição zdobył gola na pustą bramkę z niemalże połowy boiska!

Honorowe trafienie dla gości uzyskał w 21.minucie, Jakub Barteczko. Wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów pokonał Jakuba Mądrzyka z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Czerwono-Niebiescy tym samym przypieczętowali Mistrzostwo Zina IV Ligi, grupy pierwszej i swój udział w barażach o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej z najlepszym zespołem Zina IV Ligi, grupy drugiej.

Najprawdopodobniej rywalem Rakowa II Częstochowa będzie…drugi zespół GKS-u Tychy. Tyszanie na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego mają sześć punktów przewagi nad drugim w tabeliLKS Decorem Bełk. Jednak drużyna z Bełku ma jedno spotkanie rozegrane mniej od zespoły z Tychów.

Spotkania barażowe zaplanowano na 18 i 22.czerwca br. na godzinę 17:00. Gospodarza pierwszego meczu wyłoni losowanie, które zostanie przeprowadzone w siedzibie ŚlZPN w Katowicach przy ulicy Francuskiej 32.

Raków II Częstochowa pewny już pierwszego miejsca w ligowej tabeli rozgrywek Zina IV Ligi, grupy pierwszej, w kolejnej serii gier zmierzy się na wyjeździe z KS Polonią Łaziska Górne. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 4.czerwca br. o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim PolArena w Łaziskach Górnych przy ulicy Sportowej 3.

28.05.2022, g.16:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

5:1: Mazurek 60′

Sędziował: Mateusz Patla (Jastrzębie- Zdrój). Żółte kartki: Tylec 41′ (faul), Czekaj 49′ (faul). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa (skład wyjściowy): Jakub Mądrzyk – Michał Czekaj, Łukasz Mazurek, Hubert Tylec, Pedro Vieira, Jakub Bator, Przemysław Mizgała, Jakub Budnicki, Przemysław Oziębała (kpt), Dawid Danilczyk, Tobiasz Kubik.

Rezerwowi: Oskar Kubik – Dawid Błasik, Artur Lenartowski, Adrian Balboa, Mateusz Niedziałkowski, Filip Głasek, Szymon Zielonka.

Trener: Tomasz Kuźma.

MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice (skład wyjściowy): Tomasz Strąk (kpt) – Adrian Matusiak, Michał Wiśniewski, Jakub Słota, Rafał Watola, Sebastian Żyłka, Tomasz Rybak, Jakub Rudek, Dawid Henisz, Jakub Barteczko, Kamil Swikszcz.

Rezerwowi: Michał Stopyra – Mateusz Kaiser, Karol Szulc, Mateusz Wystop.

Trener: Mamia Jikia.