Zwycięstwo Skry z GieKS-ą!

Skra Częstochowa pokonała na wyjeździe w piątkowy wieczór (28.kwietnia br.), GKS Katowice, 1:0 w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 68.minucie, Radosław Gołębiowski. Jednak była to bramka, która z pewnością może być najpiękniejszym golem obecnego sezonu na zapleczu PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Piątkowe spotkanie było niezwykle ważne dla obydwu drużyn. Gospodarze chcieli przed własną publicznością pokonać niżej notowaną drużynę z Częstochowy. Natomiast Skra przyjechała do Stolicy Górnego Śląska po zdobycz punktową w kontekście walki o utrzymanie się w gronie drużyn Fortuna 1.Ligi na sezon 2023/2024.

Do przerwy to właśnie podopieczni Jakuba Dziółki mieli więcej okazji podbramkowych, jednak nie zdołali pokonać Dawida Kudły i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym ale ze wskazaniem na Skrę.

W drugiej odsłonie kibice przybyli na Stadion Miejski przy ulicy Bukowej 1 na gola musieli czekać aż do…68.minuty. Jednak to nie było trafienie dla gospodarzy. Na strzał z samego środka boiska zdecydował się Radosław Gołębiowski. Wychowanek Gromu Cykarzew widząc zbyt wysuniętego przed bramkę Dawida Kudłę huknął z kilkudziesięciu metrów i zdołał przelobować golkipera gospodarzy! Z pewnością ta bramka będzie najpiękniejszym golem obecnego sezonu w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi!

Piłkarze Skry Częstochowa tym samym odnieśli bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo pokonując GKS Katowice, 1:0 i do swojego dorobku dopisują kolejne trzy punkty. Częstochowianie są coraz bliżej utrzymania się w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi. Podopieczni Jakuba Dziółki po 29.seriach gier mają na swoim koncie 31 “oczek”.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w niedzielę, 7.maja br. Na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Skra” gospodarze będą podejmowali kolejną drużynę walczącą podobnie jak piłkarze Skry Częstochowa o utrzymanie a mianowicie, zespół GKS-u Tychy. Początek tego meczu o godzinie 15:00. Mecz “na żywo” pokaże Platforma Polsat Box Go. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

28.04.2023, g.18:00: Katowice (Stadion Miejski):

GKS Katowice – KS Skra Częstochowa 0:1, (0:0),

Bramka:

0:1: Gołębiowski 68′

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Dudziński 71′ (faul) – Kozłowski 75′ (faul), Nocoń 88′ (faul).

GKS Katowice: 1.Dawid Kudła – 22.Marcin Wasielewski, 3.Grzegorz Janiszewski, 4,Arkadiusz Jędrych, 26.Michał Kołodziejski, 16.Grzegorz Rogala, 11.Adrian Błąd (kpt) (78′ 18.Jakub Arak), 5.Oskar Repka (75′ 14.Marcin Urynowicz), 7.Daniel Dudziński (78′ 6.Antoni Kozubal), 23.Dominik Kościelniak (66′ 20.Mateusz Marzec), 19.Sebastian Bergier (67′ 30.Marko Roginić). Trener: Rafał Górak.

KS Skra Częstochowa: 1.Jakub Bursztyn – 13.Jan Flak (69′ 8.Rafał Brusiło), 31.Oskar Krzyżak, 20.Szymon Szymański, 5.Beniamin Czajka, 15.Kamil Lukoszek (24′ 3.Mateusz Winciersz), 87.Radosław Gołębiowski (70′ 10.Piotr Pyrdoł), 26.Adam Olejnik, 24.Bartłomiej Babiarz (82′ 16.Bartłomiej Baranowicz), 7.Piotr Nocoć (kpt), 9.Filip Kozłowski (82′ 28.Michał Kitliński). Trener: Jakub Dziółka.