Przełamanie Musiolika!

Obrońca trofeum gra dalej w Fortuna Piłkarskim Pucharze Polski! Lider PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa pokonał (3:0) w środowy, pierwszo marcowy wieczór dziesiątą obecnie drużyna eWinner 2.Ligi – Motor Lublin.

Od samego początku spotkania, które było rozgrywane na Arenie Lublin olbrzymią przewagę na boisku posiadali podopieczni Marka Papszuna. Jednak w kilku sytuacjach wypracowanych przez “Czerwono – niebieskich” świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Łukasz Budziłek.

Szczęście do piłkarzy Rakowa uśmiechnęło się dopiero w 30.minucie, kiedy to po udanej  interwencji wychowanka GKS-u Bełchatów, piłkę głową do bramki skierował Sebastian Musiolik. Co ciekawe napastnik Rakowa Częstochowa po raz ostatni gola zdobył równo…rok temu, 1.marca 2022 roku, również w ćwierćfinale Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski w wygranym (2:0), wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia!

Mało tego, dla wychowanka Piasta Czerwionka – Leszczyny było to…premierowe trafienie w trwającym właśnie sezonie 2022/2023!  Do przerwy Raków Częstochowa w pełni zasłużenie prowadził z Motorem Lublin, 1:0.

W drugiej części gry przewaga “Czerwono – niebieskich” była jeszcze wyraźniejsza, co zostało udokumentowane dwoma trafieniami. Najpierw w 69.minucie wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej, Mateusz Wdowiak pokonał Łukasza Budziłka.

Następnie na 180.sekund przed zakończeniem spotkania, Fran Tudor wykorzystał katastrofalny błąd jaki popełnił Przemysław Szarek, który podał piłkę wprost pod nogi Chorwata.

Wychowanek NK Mladost Buzin nie zwykł marnować takich sytuacji i ze spokojem skierował piłkę do bramki obok zbyt daleko wychodzącego golkipera “Żółto – biało – niebieskich”.

W drużynie gospodarzy wystąpiło dwóch byłych zawodników Rakowa Częstochowa: Wojciech Reiman przebywał na boisku do 59.minuty, natomiast Piotr Ceglarz został zmieniony na 20.minut przed zakończeniem meczu.

Tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Motor Lublin, 3:0 w spotkaniu ćwierćfinałowym Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski i obok Legii Warszawa, Górnika Łęczna i KKS-u 1925 Kalisz będzie walczył o zdobycie głównego trofeum. Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek, 3.marca br. o godzinie 12:00 w siedzibie PZPN-u przy  ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7. Transmisję “na żywo” przeprowadzi oficjalny kanał Łączy nas Piłka na YouTube. Spotkania półfinałowe zaplanowano na środę, 5.kwietnia br.

Teraz przed podopiecznymi Marka Papszuna powrót do walki o ligowe punkty. Lider PKO Bank Polski Ekstraklasy już w najbliższą niedzielę, 5.marca br. zmierzy się na wyjeździe ze szczecińską Pogonią w ramach 23.serii gier o mistrzosywo PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Początek meczu o godzinie 15:00 na Stadionie im.Floriana Krygiera przy ulicy Karłowicza 28. Mecz “na żywo” pokażą aż trzy stacje telewizyjne: ogólnodostępna TVP Sport ( tutaj początek przedmeczowego studia zaplanowano na godzinę 14:20) oraz Canal + Sport i Canal + Sport 3. W tych stacjach wstęp do meczu jest zaplanowany na godzinę 14:40.

01.03.2023, g.20:30: Lublin (Arena Lublin):

Motor Lublin – RKS Raków Częstochowa 0:3, (0:1),

0:1: Musiolik 30′

0:2: Wdowiak 69′

0:3: Tudor 87′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Kusiński 36′ (faul) – Gutkovskis 64′ (faul), Tudor 88′ (nie sportowe zachowanie). W 88.minucie żółtą kartką został napomniany asystent trenera Marka Papszuna, Dawid Szwarga. Widzów:

Motor Lublin: 53.Łukasz Budziłek – 17.Filip Wójcik, 4.Przemysław Szarek, 25.Bartosz Zbiciak, 21.Sebastian Rudol, 77.Piotr Ceglarz (70′ 13.Mikołaj Kosior), 6.Piotr Kusiński (46′ 7.Mariusz Rybicki), 34.Wojciech Reiman (59′ 55.Marcel Gąsior), 10.Rafał Król (kpt), 26.Michał Król (78′ 73.Jakub Lis), 23.Jakub Szuta (58′ 10.Kacper Wełniak). Trener: Gonçalo Feio.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 4.Efstrátios Svárnas, 2.Tomáš Petrášek (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 66.Ioánnis Giánnis Papanikoláou, 30.Władysław Koczerchin (79′ 77.Marcin Cebula), 27.Bartosz Nowak (60′ 17.Mateusz Wdowiak), 11.Ivi López (70′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 23.Patryk Kun, 9.Sebastian Musiolik (60′ 21.Vladislavs Gutkovskis). Trener: Marek Papszun.