Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce – Gorzów Wielkopolski 2023

W Gorzowie Wielkopolski odbyły się już 99. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. W gronie ponad 400 zawodników wystartowało również dwóch lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa.

Wielokrotny medalista te imprezy Jakub Jelonek zajął tym razem 4 miejsce w chodzie sportowym na dystansie 10 000 m. wynikiem 43 min. 27 sek.  Do podium zabrakło niewiele, jednak Jelonek udowodnił, że nadal należy do czołówki polskich zawodników w tej konkurencji. Uzyskał również nominacje do startu na dystansie 35 kilometrów w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym roku w Budapeszcie. Jego start planowany jest 24 sierpnia. Drugim zawodnikiem, który startował w tej imprezie to Michał Piątek. Najlepszy aktualnie biegacz Częstochowski  na 1500 m zajął 12 miejsce wynikiem 3:52.56 min. Natomiast na dystansie 800 m w półfinale uplasował się na 3 pozycji z wynikiem 1:252,17 min. Do finału awansowało dwóch z każdego półfinału. Piątek to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski ale w kategorii juniorów. W tym roku zadebiutował w zawodach mistrzowskich wśród seniorów.