Balony na Jurze Częstochowskiej


Balonowa impreza w Janowie i Olsztynie to wydarzenie na skalę krajową, a nawet światową. Jak co roku, na VI Jurajskie Zawody Balonowe, na błonia zamku w Olsztynie przybyły tłumy.  Bajkowe widoki i fantastyczna atmosfera to podstawa tej imprezy.

 

VI Jurajskie Zawody Balonowe  rozpoczęły się wieczorem 8 lipca. Spod ruin zamku wystartowało dwudziestu pilotów z całego kraju . To niezwykłe widowisko podziwiały setki ludzi.  

Przed odlotem, po raz pierwszy w historii na błoniach zamkowych Deividas Pinkevicius, dyrektor sportowy zawodów przeprowadził odprawę załóg balonowych do konkurencji.
Nie zabrakło dobrej muzyki i gorącej atmosfery. Punktem kulminacyjnym wieczoru była oczekiwana przez wszystkich nocna prezentacja balonów. To było prawdziwe balonowe show!

W niedzielę 24 lipca na Rynku w Olsztynie wręczyliśmy medale Balonowych Mistrzostw Polski, które w dniach 21-24 lipca odbywały się na terenie gmin Olsztyn i Janów.

I miejsce wywalczył Mateusz Rękas, II miejsce Tomasz Filus, III miejsce Arkadiusz Iwański.
Nagrody wręczali: Michał Tomanek, prezes Aeroklubu Śląskiego, Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn, Edward Moskalik, wójt gminy Janów oraz Monika Kosielak i Danuta Tomza, radne powiatu częstochowskiego.
Organizatorami V Jurajskich Zawodów Balonowych byli: Aeroklub Śląski, Miasto i Gmina Olsztyn, Gmina Janów.
Współorganizatorzy: Województwo Śląskie, Powiat Częstochowski, SOKiS w Janowie.

Podziękowania dla: OSP Zrębice, OSP Przymiłowice, OSP Olsztyn, OSP Turów, OSP Biskupice, OSP Kusięta za ogromne wsparcie i zaangażowanie!

Fot www.olsztyn-jurajski.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *