Piłka nożna w regionie

Raków wygrywa na inaugurację

Po blamażu w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski i odpadnięciu z Limanovią Limanowa przyszedł czas na początek sezonu ligowego. Raków powetował sobie pucharową wpadkę pewną wygraną nad Bytovią Bytów 2:0. Pierwszego gola w tym spotkaniu już w 6. minucie zdobył Łukasz Kmieć. Warto także dodać, że był to w ogóle pierwszy gol nowego sezonu w drugiej lidze zachodniej. Na drugie trafienie licznie zgromadzonej tego dnia na Limanowskiego publiczności przyszło czekać do 70. minuty. Wtedy to gola z rzutu karnego po faulu na Mateuszu Kyziole zdobył Arkadiusz Hyra. W doliczonym czasie gry szansę na honorowe trafienie mieli bytowianie, ale strzał Wojciecha Pięty skutecznie obronił Mateusz Kos. Mile pierwszej kolejki nie będzie niestety na pewno wspominał kapitan czerwono-niebieskich Paweł Kowalczyk, który po jednym ze starć stracił przytomność i z podejrzeniem wstrząśnienia rdzenia został odwieziony do szpitala. Z kolei Łukasz Kowalczyk spędził na boisku… całe dwie minuty. Wszedł na nie w 85., a już w 87 je opuszczał po czerwonej kartce za faul bez piłki. – Obawialiśmy się trochę tego meczu, beniaminkowie zazwyczaj na inaugurację grają jeszcze na fali euforii i są trudnym przeciwnikiem. Na szczęście wygraliśmy i teraz myślimy już o meczu 2. kolejki z Miedzią Legnica – przyznał po meczu trener Jerzy Brzęczek.

Skra ma nowego sponsora

Grający na co dzień w czwartej lidze piłkarze Skry pozyskali nowego sponsora strategicznego. Została nim wytwórnia betonu Kocela sp. J. z Lubojenki. Przygotowując się do nowego sezonu Skra rozegrała w ostatni weekend sparing z Omegą Kleszowice, który rozstrzygnęła na swoją korzyść w stosunku 3:0.

Victoria pozyskała nowych zawodników

Drużyna z ulicy Krakowskiej przed nowym sezonem III ligi przeszła małą rewolucję kadrową. Wielu zawodników pożegnało się z klubem, a na ich miejsce sprowadzono nowych. W ostatnim czasie do kadry dołączyli Rafał Berdysz i Piotr Kołodziejczyk z Olimpii Truskolasy. Nieco wcześniej kontraktem związano się z Nigeryjczykiem Fevourem Garigą. Victoria ma w planach pozyskanie jeszcze dwóch, trzech piłkarzy.

Zawodniczki Gola grać będą w Bundeslidze

Wychowanki ISD Gola Częstochowa Agnieszka Winczo oraz Marta Stobba od nowego sezonu występować będą w niemieckim klubie BV Cloppenburg. Drużyna Gola nowy sezon pierwszej ligi południowej nowy sezon zainaugurują dopiero 27 sierpnia wyjazdowym meczem z Zamłyniem Radom.