Z RAPORTÓWKI POLICJANTA. Dzielnicowy z Kłobucka pomógł bezdomnemu


Zimne temperatury rozpoczęły działania policji. Dzielnicowi z kłobuckiej komendy oraz podległych komisariatów rozpoczęli kontrole pustostanów i miejsc, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. Podczas jednej z nich st. sierż. Paweł Przybylski otrzymał informację o bezdomnym przebywającym w lesie w Pankach. Mundurowy odnalazł 63-latka i wraz z pracownikami GOPS-u zadbał o bezpieczne i ciepłe schronienie dla mężczyzny.

Dlatego też dzielnicowi z kłobuckiej komendy oraz z komisariatu w Krzepicach i we Wręczycy Wielkiej rozpoczęli kontrole miejsc, w których najczęściej przebywają bezdomni. Zazwyczaj są to pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan techniczny, często grożący zawaleniem.

W minionym tygodniu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krzepicach st. sierż. Paweł Przybylski otrzymał informację, że w lesie w Pankach nocuje bezdomny. Stróż prawa od razu pojechał we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację. Mundurowy odnalazł 63-latka i postanowił działać.

Z uwagi na okoliczności, w jakich znajdował się mężczyzna, policjant pierwszego kontaktu zaoferował pomoc, z której bezdomny zgodził się skorzystać. Dzielnicowy podjął wspólne działania z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pankach i umieścili 63-latka w schronisku dla osób bezdomnych, gdzie teraz mieszka.

Policjanci oferują pomoc każdej napotkanej osobie bezdomnej, jednak zdarza się, że albo nie chcą z niej skorzystać, albo po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w jesienno-zimowych warunkach zagrażają ich życiu.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

Pamiętajmy o tym, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *