Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach ,,Bezpieczna Polska”


Blisko 15 tysięcy członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyło 1 października 2023 roku w konwencji wyborczej. Przemawiali: Europoseł Dominik Tarczyński, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier, Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dechę z pustymi sercami zaprezentował europoseł Dominik Tarczyński. “Ta decha jest symbolem słów oraz czynów PO” Odklejał po kolei serca, obnażając co chcieli i chcą zaserwować Polkom Donald Tuski i jego Platforma Obywatelska, czyli: podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, nielegalną imigrację, likwidację muru na granicy z Białorusią

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że PiS dba o bezpieczeństwo energetyczne i sprawiedliwą transformację, że broni interesów górników, pracowników polskiego przemysłu i polskich rolników. ,,Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże, to rząd polski zrobił to sam, bo jeśli chodzi o interes polskiego rolnika, to nie będziemy się pytać o zdanie nikogo w Berlinie, ani w Brukseli” – stwierdził Premier. Stwierdził, że w ONZ prezydent Zełenski wypowiedział ,,bardzo niewłaściwe słowa”.  – Rozumiem, że jemu się teraz wydaje, że będzie miał bliski sojusz z Niemcami. Przestrzegam, Niemcy zawsze będą chcieli się porozumieć z Ruskimi ponad głowami państw Europy Środkowej.  A to Polska przyjęła parę milionów Ukraińców pod polskie dachy, to Polacy przyjęli Ukraińców, to my najwięcej pomagaliśmy w czasie, kiedy Niemcy chcieli wysyłać do oblężonego Kijowa 5 tys. hełmów; warto, aby pan nie zapominał o tym, panie prezydencie Załenski – zaapelował premier Morawiecki. Przypomniał, że właśnie za rządów PiS nastąpiło przywrócenie godności na rynku pracy. – Dziś nie pracuje się za 4-5 zł za godzinę, minimalna stawka godzinowa to 23 zł, a za kilka miesięcy – 28 zł za godzinę. Średnie wynagrodzenie przekracza ponad 7 tys. zł., a my podtrzymujemy naszą obietnicę na kolejne lata. Za cztery lata będzie to co najmniej 10 tys. zł średniego wynagrodzenia w gospodarce polskiej. Polska to ucywilizowany rynek pracy, to najniższe bezrobocie w historii III RP. To drugie najniższe bezrobocie w UE. To są osiągnięcia rządów PiS – mówił Premier Mateusz Morawiecki.

Konwencję swoim wystąpieniem podsumował Prezes Jarosław Kaczyński z przewodnią ideą ,,W tych wyborach chodzi o to, żeby w Polsce nie wrócił system Tuska”. Wskazał, że po 1989 r. przez kilkanaście lat trwał wielki rabunek polskiego mienia. Sensem tego systemu było to, aby ci, którzy po 1989 roku rabowali, mieli prawo do dalszego rabowania. To nie może powrócić – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Na konwencję wybrała się liczna delegacja członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Częstochowy i regionu częstochowskiego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *