Oficjalne oddanie wyremontowanego Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach


Po 25 latach czekania dzieci, młodzież i dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach wreszcie mogą pracować w godnych warunkach. Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 300 tysięcy złotych, oraz gminy, która dołożyła 300 tysięcy złotych, udało się zaadaptować całe piętro w siedzibie ośrodka. Znalazły tam swoje miejsce pracownie edukacyjne: taneczna, plastyczna, krawiecka, studio nagrań.

W uroczystości oficjalnego otwarcia udział wziął wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński który udzielił rekomendacji wnioskującemu o wsparcie ośrodkowi. – Cieszę się uprzejmie się, że mogliśmy się od Pani Dyrektor dowiedzieć, że Ministerstwo Kultury miało rzeczywisty i niemały wkład w zrealizowanie tak długo oczekiwanej i potrzebnej lokalnej społeczności inwestycji. Teraz dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje talenty w godnych warunkach. Życzę, żeby te środki służyły Państwu zgodnie z Państwa potrzebami i Państwa wolą – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.

Obecny na uroczystości senator Ryszard Majer, powiedział: – Nie ma państwowości, nie ma narodu bez fundamentu kulturowego. Właśnie takie ośrodki jak ten tworzą podwaliny pod budowę państwa. Pragnę podziękować za fundusze, które przekazała gmina, ale pragnę również podziękować Panie Ministrze, za to, że przyczynił się Pan do tego, że ten ośrodek otrzymał środki finansowe z puli Ministerstwa Kultury. To nie jest tak, że każdy i w każdym miejscu otrzymuje środki finansowe, trzeba się wyróżniać, trzeba aplikować, pisać poprawne dokumenty konkursowe, ale także trzeba mieć w Warszawie swoich mecenasów i jestem przekonany, że Pan Minister jest właśnie mecenasem polskiej kultury, także w gminy Rędziny – powiedział senator Ryszard Majer.

Oficjalnemu otwarciu towarzyszył koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”, w wykonaniu wychowanków ośrodka.

AS

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *