Od 24 maja można składać projekty do budżetu obywatelskiego


Propozycje zadań będzie można składać od 24 maja do 14 czerwca – wyłącznie online. Tym razem do dyspozycji  mieszkańców Częstochowy będzie niemal 10 mln złotych.

W tym roku – podobnie jak w poprzednim – zarówno składanie projektów, jak i głosowanie odbędzie się wyłącznie w formie online na stronie http://www.konsultacje.czestochowa.pl Pod tym adresem można się już teraz m.in. zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem VIII edycji BO czy dowiedzieć się, jak zgłosić zadanie – czyli swój pomysł na wykorzystanie części dostępnych w BO funduszy. Na portalu jest też mapa terenów miejskich, na których mogą być realizowane zadania BO 2022, czyli właśnie jego VIII edycji.

Propozycje zadań, które spełnią wymagania pod kątem formalnym i merytorycznym zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się we wrześniu.

Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Miasta Częstochowy otworzy specjalny Punkt Stacjonarny BO, w którym będzie można skorzystać z odpowiedniego sprzętu podłączonego do sieci. Dzięki temu możliwość złożenia projektu zadania – jak również późniejszego  oddania głosu – będzie miała każda mieszkanka i każdy mieszkaniec.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.konsultacje.czestochowa.pl oraz pod numerem telefonu 34 37 07 497. Warto też wpaść na profil częstochowskiego BO na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/KonsultacjeSpoleczneCzestochowa/

Zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w całej procedurze!

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *