Nagroda „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Człowiek – lider dla Pawła Bilskiego


Paweł Bilski, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, ale również Fundator i Dyrektor Fundacji Teatr Nowy w Częstochowie, Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”, aktor, reżyser, producent i nauczyciel akademicki otrzymał prestiżową nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Człowiek – lider”, zajmując II miejsce!Po raz ósmy Andrzej Duda wręczył statuetki Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach, a laureaci wyłaniani są poprzez rekomendacje członków Kapituły Nagrody. Wyróżnienie honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Paweł Bilski, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, ale również Fundator i Dyrektor Fundacji Teatr Nowy w Częstochowie, Prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że alternatywa 21”, aktor, reżyser, producent i nauczyciel akademicki otrzymał prestiżową nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Człowiek – lider”, zajmując II miejsce!

Bilski poświęcił 15 lat swojego życia, aby aktywni, skutecznie i codziennie, wspierać i rozwijać tysiące osób zmagających się z niepełnosprawnością, jednoczyć i oswajać społeczność lokalną, motywując ich do patrzenia na świat „oczami brata”, szczególnie w zakresie promocji i organizacji działalności społecznej i kulturalnej. W ramach jego inicjatywy powstało kilkadziesiąt projektów, a najważniejszym z nich, było zbudowanie tzw. Domu Oczami Brata, w którym znalazły się 2 mieszkania, dla łącznie 16 osób z niepełnosprawnością oraz siedziba dla 2 niezależnych teatrów.

Wydarzenie, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim, w Sali Kolumnowej muzycznie zilustrował Robert Mateuszuk, artysta z niepełnosprawnością, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Oczami Brata. W spotkaniu wzięli udział również mieszkańcy Domu Oczami Brata, uczestnicy zajęć fundacji i jej pracownicy, rodzice Pawła Bilskiego: Jadwiga i Janusz.

– „To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie, które stanowi zwieńczenie całokształtu dotychczasowej działalności na rzecz drugiego człowieka. To nagroda, która docenia zaangażowanie setek osób, dla których na co dzień ważna jest misja prowadzonej przeze mnie Fundacji Oczami Brata. To docenienie codziennej troski o osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny i otoczenie oraz pracowników, których mam zaszczyt prowadzić i inspirować. Serdecznie dziękuję i pamiętajmy „na darmo żyje ten, kto nikomu nie służy”, a warto to robić patrząc na świat „oczami brata”.” – komentuje przyznanie Nagrody Paweł Bilski.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *