Częstochowa ma zdolną młodzież


W Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie Nagród Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym roku zdecydowano się przyznać nagrody 76 uczniom szkół podstawowych, 33 uczniom szkół ponadpodstawowych oraz 3 uczniom szkół technicznych i 2 z przeznaczeniem dla ukraińskich uczniów. Wpłynęło 121 wniosków, w tym 79 wniosków ze szkół podstawowych (z czego 29 ze szkół niepublicznych), 39 wniosków ze szkół ponadpodstawowych oraz 3 wnioski ze szkół technicznych i branżowych.

 

Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół. W tegorocznej edycji konkursu wysokość nagród – w zależności od oceny osiągnięć – wahała się od 200 zł do 900 zł plus 1 nagroda specjalna – 1300 zł za wybitne osiągnięcia. Łączna wartość nagród wyniosła 55 200 zł.

Nagrody – podczas uroczystości 31 maja w MDK – wręczyli laureatom: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos.

LISTA LAUREATÓW NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY
DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH – 2022

NAGRODA SPECJALNA
Mazur Antoni – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa

SZKOŁY PODSTAWOWE
1.  Kmieć Michalina – Szkoła Podstawowa nr 1
2.  Siwczyńska Klaudia – Szkoła Podstawowa nr 1
3.  Bożek Oskar – Szkoła Podstawowa nr 2
4.  Skórkowska Joanna – Szkoła Podstawowa nr 2
5.  Lemańska Amelia – Szkoła Podstawowa nr 7
6.  Caban Bartosz – Szkoła Podstawowa nr 13
7.  Majda Tomasz – Szkoła Podstawowa nr 13
8.  Nowak Szymon – Szkoła Podstawowa nr 13
9.  Mielczarek Aleksandra – Szkoła Podstawowa nr 19
10. Góra Magdalena – Szkoła Podstawowa nr 21
11. Wymysło Nikola – Szkoła Podstawowa nr 21
12. Trojanowska Hanna – Szkoła Podstawowa nr 26
13. Skut Franciszek – Szkoła Podstawowa nr 27
14. Wiaderek Bartosz – Szkoła Podstawowa nr 27
15. Drewniak Nadia – Szkoła Podstawowa nr 29
16. Mól Aleksander – Szkoła Podstawowa nr 29
17. Baran Dawid – Szkoła Podstawowa nr 31
18. Gliński Wojciech – Szkoła Podstawowa nr 31
19. Jonasz Marek – Szkoła Podstawowa nr 31
20. Kinkel Maksymilian – Szkoła Podstawowa nr 31
21. Nalepa Piotr – Szkoła Podstawowa nr 31
22. Stelmach Kaja – Szkoła Podstawowa nr 31
23. Stępień Julia – Szkoła Podstawowa nr 31
24. Bucka Anna – Szkoła Podstawowa nr 34
25. Brol Jakub – Szkoła Podstawowa nr 38
26. Iskra Lena – Szkoła Podstawowa nr 38
27. Motyl Antonina – Szkoła Podstawowa nr 38
28. Chudzik Grzegorz – Szkoła Podstawowa nr 42
29. Brejnak Mateusz – Szkoła Podstawowa nr 42
30. Gładysz Dominik – Szkoła Podstawowa nr 42
31. Gruca Jan – Szkoła Podstawowa nr 42
32. Kowalik Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 42
33. Wojtania Jan – Szkoła Podstawowa nr 42
34. Godela Urszula – Szkoła Podstawowa nr 48
35. Kleszczewska Natalia – Szkoła Podstawowa nr 48
36. Kucharska Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 48
37. Czarnota Radomir – Szkoła Podstawowa nr 49
38. Jeziorek Krystian – Szkoła Podstawowa nr 49
39. Ball Natalia – Szkoła Podstawowa nr 50
40. Gęsiarz Kinga – Szkoła Podstawowa nr  50
41. Kunowski Bartosz – Szkoła Podstawowa nr  50
42. Marchewka Emilia – Szkoła Podstawowa nr  50
43. Wilk Łucja – Szkoła Podstawowa nr  50
44. Hadryś Julia – Szkoła Podstawowa nr  53
45. Kopanicki Szymon – Szkoła Podstawowa nr 53
46. Krawczyk-Wojciechowska Maria – Szkoła Podstawowa nr  54
47. Kupczyk Katarzyna – Szkoła Podstawowa nr  54
48. Gaik Aleksandra – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
49. Jagieła Julia – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
50. Lewczyńska Laura Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
51. Maciąg Mateusz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
52. Słobodzian Piotr Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
53. Stemplewski Mateusz – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
54. Śmietana Jakub – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Matki Zofii Szulc
55. Kamiński Michał – Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”
56. Oremek Paula – Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”
57. Włodarczyk Aleks – Prywatna Szkoła Podstawowa „Sokrates”
58. Warzyszyński Mikołaj – Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Nobilito”
59. Kocela Maja – Akademia Soward
60. Krawczyńska Zuzanna – Akademia Soward
61. Rządkowski Michał – Akademia Soward
62. Szajt Mateusz – Akademia Soward
63. Wosińska Julia – Akademia Soward
64. Bigajczyk Mateusz – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
65. Bodziachowska Pola – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
66. Celiński Mateusz – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
67. Kolek Kamila – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
68. Kolek Martyna – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
69. Krzypkowska Julia – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
70. Panek Zuzanna – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
71. Rogulska  Alicja – Prywatna Lingwistyczna Szkoła Podstawowa
72. Borowiecka Blanka – Szkoła Podstawowa św. J. de la Salle
73. Kwapień Dorota – Szkoła Podstawowa św. J. de la Salle
74. Micó y Montesinos David – Szkoła Podstawowa św. J. de la Salle
75. Zimecka Weronika – Szkoła Podstawowa św. J. de la Salle

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
1.  Caban Mateusz – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
2.  Hrapek Oliwier – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
3.  Lenart Kalina – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
4.  Majer Dominika – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
5.  Menkarski Kacper – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
6.  Rygał Justyna – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
7.  Tkacz Maria – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
8.  Kowalik Ewa – II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
9.  Karpiński Stanisław – II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
10. Miedzińska Matylda – II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
11. Pokorska Natalia – II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
12. Rybak Sambor – II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
13. Skiba Weronika – II Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta
14. Mateusz Wojtal – III Liceum Ogólnokształcące im. dr. Wł. Biegańskiego
15. Bąkiewicz Aleksandra – IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza
16. Świtoń Szymon – IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza
17. Grzywińska Dominika – VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika
18. Krawczyk Albert – VII Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika
19. Borowicz Jakub – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
20. Jabłoński  Mateusz – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
21. Kępa Kacper – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
22. Klar Monika – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
23. Kozerski Aleksander – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
24. Lorin Matylda – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
25. Motyl Mateusz – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
26. Pietrzak Maciej – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
27. Piłat Łukasz – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
28. Puzoń Paweł – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
29. Rozenberg Bartłomiej – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
30. Stanuchiewicz Krystian – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
31. Szajt Michał – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
32. Szmerdt Zofia – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida
33. Szwejda Michał – IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida

SZKOŁY TECHNICZNE I BRANŻOWE
1.  Babko Anastasiia – Zespół Szkół im. gen. Wł. Andersa
2.  Koza Piotr – Zespół Szkół Technicznych, Technikum nr 12
3.  Orlikowski Dominik – Techniczne Zakłady Naukowe, Technikum nr 5

Fot. Ł. Kolewiński / UM

na zdjęciu grupa uczniów  LO im. C.K. Norwida

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.